Wpis z mikrobloga

Nauka cały czas brnie do przodu, więc mamy coraz to lepsze obrazy danych obiektów, np. porównanie obrazu Plutona z 1994 i 2018, a teraz mając pierwszy w historii obraz czarnej dziury zastanawia mnie jak może to wyglądać w przyszłości, za ile lat to nastąpi i czy osiągając odpowiednią technologie zobaczymy czarną dziurą mniej więcej tak spektakularną jak to miało miejsce w Interstellar ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#kosmos #astronomia #fizyka #nauka #interstellar
smok_bozy - Nauka cały czas brnie do przodu, więc mamy coraz to lepsze obrazy danych ...

źródło: comment_R3pBJKRstI4GXFoGmY8A6TgkOybNNvFX.jpg

Pobierz
  • 14
@Ausfahrt: @lguodwznkoi_e nie o to mi do końca chodziło w tym wpisie, miałem raczej na myśli ogół rozwoju technologicznego ludzkości, gdzie jeszcze chyba nie tak dawno mało kto pomyślałby, że w 2019 cywilizowany człowiek ma praktycznie całą wiedzę świata na dotknięcie palca, wyjmując z kieszeni telefon; tak samo dzisiaj w kwestii teleskopów i zdjęć odległych obiektów astronomicznych (nawet czarnych dziur) technologia pozwala nam tylko na takie coś, co zobaczyliśmy dzisiaj a
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@smok_bozy: ogólnie to bardzo dziwne porównanie, pluton jest w zasięgu naszej bezpośredniej aktywności, czarna dziura nie jest i nie wiadomo czy kiedykolwiek będzie, ponadto technologie tworzenia obrazów są całkiem inne.
Ale tak, tak, wiem, wziąłem to zbyt dosłownie xd