Wpis z mikrobloga

@maxlord: myślisz że nie będzie problemu z dostępnością na majówkę busów z granicy?
no i czy jest sens przechodzić pieszo w tym terminie, czy kolejki nas nie zabiją? :D
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Ziobekk: granica w Medyce nie ma żadnej infrastruktury do oczekiwania. Tam jest tylko chodnik szerokości dwa metry z płotem wysokości 4 metry. Jak w klatce. Ryzyko jest takie że będziesz czekać nawet pół dnia na granicy, na stojąco, bez wody bez niczego w słońcu lub deszczu.
@Ziobekk: Jak nie ma innego wyjścia to trudno - albo samolot albo radziłbym załatwić sobie podstawiony prywatny transport na konkretną (bardzo wczesną lub bardzo późną) godzinę żeby przemknąć przed lub po największych tłumach. Ogólnie piesze przejście poza tym że idzie się coś ponad kilometr i to jeszcze cały czas pod górę nie ma wad w normalnych okresach (czyli nie święta, nie weekend majowy itp.) bo zwykle się nie stoi (stałem raz,
@Ziobekk: Nie, w stronę Ukrainy po ukraińskiej stronie (na szczęście). Po polskiej stronie jest specjalne okienko dla mieszkańców UE, więc poszło sprawnie. Po ukraińskiej stronie już było ciekawie. Skończyło się na 5 godzinach stania :) Wracałem już pociągiem. Udało mi się dorwać bilety, choć były już ostatnie i tylko 1 klasy.

ps. Na Ukrainę wjeżdżałem 28 kwietnia.