Wpis z mikrobloga

Francuskie liceum, nauczycielka na lekcji mówi że mówienie "nie lubię czarnych, nie lubię homoseksualistów, nie lubię kobiet" jest dyskryminacja i jest się wtedy homofobem, seksista itd. Gdy uczniowie upominaja że mają prawo do swojego zdania na zasadzie wolności słowa ona mówi że nie mamy prawa w taki sposób się wyrażać XD i na końcu stwierdzenie że "ja jedyne czego nie toleruje to głupców". Co tu się #!$%@??

#gownowpis #francja #neuropa #urojenialewakoidalne
  • 15
  • Odpowiedz
Co tu się #!$%@??


@kojak3639: Francja broni swojej tolerancyjnej kultury. Integruj się imigrancie, albo jak się nie podoba - wyjedź ( ͡° ͜ʖ ͡°) W końcu prawacy są za tym, żeby państwo mogło narzucać normy kulturowe, to powinno ci się chyba podobać, nie?
  • Odpowiedz
  • 1
@tell_me_more *wracam do polski* = patrzę na to co się #!$%@? i stwierdzam że przyszłość tam jest trudna
*zostaje we Francji* = o #!$%@? co tu się #!$%@?

trzeba czegoś innego szukać xD
  • Odpowiedz
@kojak3639: Bo to jest dyskryminacja. Jak można „nie lubić czarnych”? Możesz nie lubić konkretnego czarnego, mogą Ci się czarni nie podobać.

Ale „nie lubię czarnych” ma taki sam sens jak „nie lubię szatynów”.
  • Odpowiedz
  • 1
@rzep
@tell_me_more dyskryminacja było by gdybym z tego powodu im czegoś zabraniał lub ich wyzywal, mam prawo do tego aby nie lubić czegoś i to moje prawo które jest zapisane w konstytucji francuskiej tak samo jak i "Wolność" jest jednym z trzech słów które określają Francję. W klasie mam czarnych i im z tego wyrzutów nie robię a nawet im czasami z czymś pomogę.. to ta moja dyskryminacja bo nie lubiętego jak
  • Odpowiedz
  • 1
@tell_me_more a i jeszcze odnosząc się do pierwszego komentarza który wziąłem jako sarkazm.

"prawacy", aja bym chciał żeby miał prawo do tego żeby coś lubić lub nie lubić gdy mam do tego powody, szczególnie gdy konstytucja mi do tego daje prawo, a ja go nie przekraczam. Lewaku :)
  • Odpowiedz
a ja bym chciał żeby miał prawo do tego żeby coś lubić lub nie lubić gdy mam do tego powody,


Radykalni muzułmanie pewnie chcieliby szariatu. Czemu Francuzi mieliby się komukolwiek z was podporządkować?

szczególnie gdy konstytucja mi do tego daje prawo, a ja go nie przekraczam


@kojak3639: czytałeś francuską konstytucję, że jesteś taki pewien? Przypominam, że w takiej np. Polsce można pójść siedzieć za "obrażanie uczuć religijnych". A też niby mamy
  • Odpowiedz
  • 0
@tell_me_more Porownujesz prawo do przedstawiania swoich poglądów w sposób normalny do islamistow XDDD Miałem na lekcji we francuskiej szkole to co zapewnia każdemu z nas konstytucja francuska i to nie jest moje domaganie się o nowe prawo tylko domaganie się istniejącego, właśnie ja bym chciał żeby to prawo francuskie było egzekewowane a nie olewane, na tym polega wolność słowa lewaku :) Jeszcze chcesz ciągnąć pokaz twojej nieznajomości tematu konstytucji francuskiej i tego
  • Odpowiedz
Porownujesz prawo do przedstawiania swoich poglądów w sposób normalny do islamistow XDDD


@kojak3639: porównuję imigranta próbującego narzucić krajowi, w którym mieszka swoją kulturę do innych imigrantów robiących to samo.

Miałem na lekcji we francuskiej szkole to co zapewnia każdemu z nas konstytucja francuska


Widocznie nie zrozumiałeś.

na tym polega wolność słowa lewaku


Wolność słowa nie polega na tym, że możesz powiedzieć wszystko. Tradycyjnym przykładem jest krzyczenie "pożar!" w zatłoczonym teatrze, składanie
  • Odpowiedz
  • 0
@tell_me_more widzę że mam doczynienia z idiota więc będę musiał się kilka razy powtórzyć bo jedyna osoba która tu czegoś nie rozumie jesteś ty. A więc nie chcę narzucać czegoś Francuza bo nie mogę narzucić czegoś co mają #!$%@? w konstytucji i czego uczą na lekcjach tak jak napisałem wyżej.

"widocznie nie zrozumiałeś" XD nie ma jak odpowiedzieć na to że ktoś zna dany temat więc napiszesz że się nie zrozumiał xD
  • Odpowiedz
mogę wyrażać swoją prywatna opinie na dany temat lub grupę osób.


@kojak3639: i dokładnie tak samo inni mogą w odpowiedzi na tą opinię wyrazić opinię na twój temat. Np. że jesteś rasistą skoro nie lubisz czarnych.

Czego tu nie rozumiesz? Wolność słowa ma być wyłącznie dla ciebie, ale dla innych już nie?
  • Odpowiedz
  • 1
@tell_me_more Ale nie gdy się oczernia kogoś bezpodstawnie co napisałem wyżej :) rasista nie jestem bo nawet mam znajomych czarnych, a w przeszłości cumpla :) tu chodzi o zakazywanie wypowiadania swojej opinii a nie o obrażanie kogoś bezpodstawnie :d

Właśnie dopełniłeś swojego obrazu jako debila pokazując że nie rozumiesz co się do ciebie pisze i mimo dokładnego tłumaczenia, nadal przekrecasz wszystko, żegnam
  • Odpowiedz