Wpis z mikrobloga

#csharp
mam project MVC w C#, część kodu jest w oddzielnym projekcie załączanym do głównego projektu jako referencja czy mogę jakoś debagować ten zewnętrzny projekt kiedy odpalam projekt główny albo choć jakoś podejrzeć to za pomocą Console.WriteLine?
  • 15
  • Odpowiedz
@boostasioo: Dopnij sobie projekt z testami i uzywaj testów jednostkowych i integracyjnych jako feedback loop, jeśli nie chcesz odpalać całego projektu. Możesz przecież używać na nich debugu. Ewentualnie aplikacja konsolowa i wywołuj co Ci pasuje, ale z testami będziesz miał, no wiesz, testy.
  • Odpowiedz
@boostasioo: Już Ci pisalem - nie odpalisz class library albo PCLa jako startup projectu w Visual Studio. Albo stwórz lewą aplikację konsolową i daj referencję, albo dołóż projekt z testami i debuguj ten kod poprzez testy.
  • Odpowiedz
@zibizz1: a jak podpiąc projekt zamiast dll? ja tego nie tworzyłem dostałem to bo poprzedniego developera zwolnili ... nikt poza nim sie tym nie zajmował i nikt u mnie nie zna C#
  • Odpowiedz
@boostasioo: usun referencje do plikow DLL w opcjach projektu webowego i dodaj referencje do tych projektow .csproj wtedy bedziesz mogl latwiej debuggowac.

Poza tym masz wygenerowane pliki PDB ktore jak wrzucisz do folderu z DLL pozwola ci debuggowac kod ale ustaw w opcjach debuggera zeby nie tylkp twoj kod debuggowal.
Sorry za skroty myslowe pisze z kibla
  • Odpowiedz