Wpis z mikrobloga

Czemu ludzie w Polsce są tacy #!$%@?? Zawsze jak w rozmowie wyjdzie, że jestem ateistą to zaraz padają pytania typu:
- Ale ochrzcisz dzieci?
- No po co? Skoro ja nie wierzę, to im zostawię wolną wolę i nie będę wypalał znaczka na dupie w postaci chrztu. Dorosną same zrozumieją.
(a w odpowiedzi dostaję kurr...de takie argumenty)
- Jeszcze będziesz Boga prosił. Kiedyś Janusz Cebula nie ochrzcił to jak mu dziecko zachorowało to na kolanach szedł do ksindza.

No jeny... Co za argumenty. Jak Ci ludzie mogą uważać, że ten Bóg jest dobry, skoro jeśli odrębna osoba nie "naznaczy dziecka" bez jego wiedzy (no bo jest za małe żeby wiedzieć o co chodzi, c'nie?) to dziecko poniesie tego konsekwencje i zachoruje..? Ja Was czasem nie rozumiem katolicy, sami tworzycie sobie takiego Kim Dzong Un, który ma Was kontrolować pod każdym względem, a w razie niefrasobliwości karać wiecznymi mękami i innymi akcjami rodem z filmów sadomaso.

#zalesie #przemyslenia #bekazkatoli #ateizm #naukowcywiary
  • 26
  • Odpowiedz
@Korbov: Powiem Ci jak jest ze mną. Ja jestem wierzący ale nie praktykujący, do kościoła nie uczęszczam lecz biblia to taki starożytny spis zasad jakimi powinien się człowiek kierować . Kierowali się nimi nasi przodkowie a chyba na złe im to nie wyszło patrząc jakimi zasadami w czasach dzisiejszych kieruje
Pozdr
  • Odpowiedz
Odnośnie końcówki... jeszcze ten wf z kleczeniem/staniem/siedzeniem na mszy XD szkoda, ze nikt nie kazał im robić pajacyków, burpeesów i przysiadów XD
  • Odpowiedz
@Rezaver: Nasi przodkowie jak już to biblii na oczy nie widzieli. Polecam lekturę jak długo Kościół nie pozwalał ludziom czytać biblii i większość mszy była tylko po łacinie by pospólstwo się nie skapnęło co im czytają.
  • Odpowiedz