Wpis z mikrobloga

Z jakich powodów wynika niezdecydowanie współczesnych młodych mężczyzn?

Uściślając temat: mam na myśli mężczyzn zawierających bliskie relacje z kobietami wydawałoby się, że tylko po to, żeby olewać je, uciekać przed rozmowami i brać, brać i jeszcze raz brać, nie dając nic w zamian.
I nie, nie jest to narzekanie wiecznie niezadowolonych typiar, a smutna rzeczywistość kobiet, które chcą dawać z siebie w relacji 100%: wsparcie, lojalność i najważniejsze - swój czas. Żeby nie było: nie dotyka to tylko lasek z przedziału 1-5/10, na to samo narzekają zarówno mocne 9/10, jak i słabe 7/10.

A potem jest "hurr durr co za szmata, zostawiła mnie dla innego( ͡° ʖ̯ ͡°)"

#rozkmina #niebieskiepaski #rozowepaski #zwiazki #przemyslenia
  • 10
@Girl-on-a-couch: w tych czasach większość mężczyzn jest zagubionych. kiedyś było łatwiej, bo faceci mieli narzucone przez społeczeństwo wymagania typu: mieć żonę, dzieci i zapewnić im byt. teraz od nich wymaga się trochę więcej: wrażliwości, wsparcia emocjonalnego itd.
trzeba szukać odpowiedniego kandydata ;p.
@Kuba__: Słuszna uwaga z tą wygodą, wygląda na to, że mamy wysyp osób niezdolnych do tzw "wyłożenia kawy na ławę", czyli "nie jesteś moim priorytetem".
Z własnego podwórka znam przykłady kobiet na szczycie skali, które mają figury modelek lub są wysportowane, mają sztuczne piersi albo zostały hojnie obdarzone przez naturę i przede wszystkim: mają wolę pracy nad relacją. A ze strony mężczyzn spotyka je mur, którego nie da się zburzyć.
@Girl-on-a-couch: Ale ładna buzia i figura przyciągną na krótki okres, być może te dziewczyny więcej powinny popracować nad swoim charakterem niż figurą? Są też oczywiście przypadki beznadziejnych facetów którzy nie nadają się do żadnych związków, ale to ułamek, bo rozumiem że rozmawiamy ogólnie na szerszą skale.
@Dirty_Digger: A teraz wyobraź sobie, że kobieta może ganiać za facetem, który nie jest Chadem z sześ#!$%@?, ale za zwykłym Mireczkiem z pracą biurową i spotyka ją dokładnie taki sam scenariusz o którym pisze wyżej. Jaki z tego wniosek? Do głowy przychodzi mi, że mężczyźni nie potrafią stanąć na wysokości zadania (jakim jest relacja z drugą osobą), nieważne jak bardzo kobieta im to zadanie ułatwia.
@Kuba__: Stąd moja uwaga o woli pracy nad relacją u zarówno bardzo atrakcyjnych kobiet i tych mniej atrakcyjnych. To jest cecha wspólna dla nich, ponieważ my, kobiety, nie chcemy wcale więcej niż inni, a dokładnie tego samego, co inni. Bliskości, wsparcia, lojalności, związków na zasadzie partnerstwa. Za taką cenę oferujemy pełne emocjonalne zaangażowanie.
Być może to po prostu znak czasów, że mężczyźni nie potrafią zachować się przyzwoicie i powiedzieć "Tak, wchodzę
Z jakich powodów wynika niezdecydowanie współczesnych młodych mężczyzn?


Uściślając temat: mam na myśli mężczyzn zawierających bliskie relacje z kobietami wydawałoby się, że tylko po to, żeby olewać je, uciekać przed rozmowami i brać, brać i jeszcze raz brać, nie dając nic w zamian.

I nie, nie jest to narzekanie wiecznie niezadowolonych typiar, a smutna rzeczywistość kobiet, które chcą dawać z siebie w relacji 100%: wsparcie, lojalność i najważniejsze - swój czas. Żeby
aki z tego wniosek? Do głowy przychodzi mi, że mężczyźni nie potrafią stanąć na wysokości zadania (jakim jest relacja z drugą osobą)


@Girl-on-a-couch: tzn. baba za tobą lata a ty jej nie chcesz i to jest nie stanięcie na wysokości zadania?

Odpowiadam. Całe to w pisemkach dla kobiet "brak prawdziwych mężczyzn", "kryzys męskości" to wynurzenia instagramerek. Po prostu panie naczytałyście się bzdur, postawiłyście wysokie wymagania nie oferując sobą tak samo dużo