Wpis z mikrobloga

Jak wygląda kwestia relacji pomiędzy zarządcą nieruchomości a zarządem?
Wspólnota >7 lokali, której jestem członkiem zdecydowała się na wybór zarządu - teoretycznie podyktowany wymogami ustawy.
Na co uważać mając paru trudnych somisadów? Zdążyłem już przeczytać, iż "czynności zwykłego zarządu" zarząd podejmuje samodzielnie ( ͡º ͜ʖ͡º) W związku z tym, czy zarządcą notarialnym może zostać firma zarządzająca i nie będzie konieczności powoływania zarządu składającego się z członków wspólnoty?
#nieruchomosci #budownictwo #wspolnotamieszkaniowa #mieszkanie
  • 4
@ka_w: zwykle zarządca (firma zewnętrzna) zostaje naszczona przez dewelopera na pierwszy okres funkcjonowajie budynku bo dopiero sprzedawane są mieszkania itd. Wtedy zarządca sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem. Warto powiedzieć że oczywiście zarządca nie ma pełnej dowolności. Kwestie przekraczające zwykly zarząd podejmowane są uchwałami ( i tu nie ma dokładnie powiedziane co jest czynnością zwykła a co nie. W praktyce: zarządca decyduje o konieczności podjęcia kosztów np. Dołożenia 1 kamery, ale
fachowcem nie jestem, ale z doświadczenia:

Jak wygląda kwestia relacji pomiędzy zarządcą nieruchomości a zarządem?

@ka_w: Zarząd wspólnoty jest punktem styku pomiędzy zarządcą a wspólnotą mieszkaniową, tj. kwestie wspólnoty zazwyczaj są omawiane pomiędzy zarządem a zarządcą a potem ta informacja jest przekazywana ogółowi. Zarząd również zleca zarządcy postanowienia wspólnoty do wykonania.

Zdążyłem już przeczytać, iż "czynności zwykłego zarządu" zarząd podejmuje samodzielnie


@ka_w: Tak ale w szczegółach termin "czynności zwykłego zarządu"
@ka_w: Nie musicie powoływać stricte zarządu właścicielskiego. Możecie sobie ustanowić radę mieszkańców, do kontaktu bezpośrednio z zarządcą (zarząd powierzony - firma zewnętrzna).