Wpis z mikrobloga

czyli tak naprawdę nic nie znaczymy i póki się nad nami nie ulitują nie będziemy dużo zarabiali? tak?


@cotusieodjanie: nie. Można i trzeba iść w automatyzację przemysłu, ale nie da się według mnie policzyć jak to wpłynie na wynagrodzenia. Wzrosną prawie na pewno, ale czy to będzie 5 czy 150% to już wróżenie z fusów.
  • Odpowiedz
ja chcę zarabiać tyle ile w niemczech bez wyjeżdżania


@cotusieodjanie: w pewnych branżach to już teraz osiągalne.

to gówno to ta cała gospodarka i ekonomia


@cotusieodjanie: tylko że nie da się tak zrobić, że stwierdzisz że od teraz mamy nową walutę, a każdy ma zarabiać tyle co w Niemczech. To jest po prostu niewykonalne. Poza tym, jeśli mowa wyłącznie o kosztach utrzymania, to polska średnia krajowa bardzo niewiele
  • Odpowiedz
To jest po prostu niewykonalne.


@CytrynowySorbet: bo? umiesz mi LOGICZNIE uzasadnić czemu? ja chcę jedną walutę, jedne płace, jedne ceny, skoro niemcy mogą, skoro usa i chiny mogą to czemu my nie możemy? pieniądze tak śmierdzą że nawet drukowane są be? bo nie można wstrzymać inflacji?

wiesz co? wolałbym popełnić smobójstwo niż się 30 lat użerać w tym 'systemie' serio, dla mnie powinniście wylądować w psychiatryku, moje życie nie jest
  • Odpowiedz
dla mnie system powinien być spójny, nie żerować na upośledzeniu gospodarczym, płaca=życie, dla mnie jesteście upośledzonymi jednostkami skoro patrzycie na to bo sobie poczytaliście 'mądre' książki
  • Odpowiedz
@cotusieodjanie: zanim ci uzasadnie, to jeszcze parę pytań, bo albo ty nie rozumiesz totalnych podstaw, albo ja nie rozumiem ciebie.

a chcę jedną walutę, jedne płace, jedne ceny

Ale gdzie to chcesz? Przecież w Polsce jest jedna waluta. Czy chodzi ci o jedną walutę w całej UE, albo i na całym świecie?

skoro niemcy mogą, skoro usa i chiny mogą to czemu my
  • Odpowiedz
CIĄGLE JEST JAKIEŚ CHRZANIONE ALE...

a to pusty pieniądz, a to zła gospodarka a to inflacja dupracja

MAM DOŚĆ TEGO SYFU

ja chcę zarabiać ile niemcy bez wyjeżdżania, nawet jako głupi cieć
  • Odpowiedz
drukowanie kasy systemowo na pensje powinno być standardem... inaczej możecie sobie to wszystko wsadzić, przyjdzie wojna, może znowu komuna i co? jesteście zwykłymi mordercami, to jest ekonomiczne ludobójstwo
  • Odpowiedz
a co? w tych twoich mądrych książkach nie było moralności?


@cotusieodjanie: nie czytałem żadnych "moich mądrych książek". Pytam, bo z tego co widzę, to twoim światem idealnym jest ten proponowany przez komunistów - każdy ma tyle samo, nikt się nie wyróżnia, nie ma biednych ani bogatych, bo każdy zarabia tyle samo.
Tylko muszę cię zasmucić - komunizm nie działa. Nigdy nie działał i nigdy działać nie będzie.
Albo godzisz się
  • Odpowiedz