Wpis z mikrobloga

PS Vita. Konsola na której jak wszyscy (a najbardziej ci co jej nie mieli) twierdzą nie ma w co grać.
Sprzęt mam od 2 tygodni. Jest absolutnie świetny.
Bateria wytrzymuje 3h grania bez problemów.
Soft 3.65 więc stały root a co za tym idzie możliwość instalacji homebrew i co za tym idzie całej masy emulatorów.
Jest też możliwość odpalania piratów ale opcjonalna. Trzeba dodać plugin więc można złamać konsolkę i nie piracić.

No więc jak to jest z tym "nie ma w co grać"?
W oficjalnej bibliotece jest kilkanaście wartych ogrania tytułów (no chyba że jesteś fanem japońskich jRPG to pewnie ze setka). W większości są to exy Sony ale nie tylko.
Jest też kilkanaście (może kilkadziesiąt w zależności od poziomu tolerancji słabej grafiki) dobrych indorów. Kilka na prawdę świetnych platformówek 2D i 3D i shoote em up'ów.

Jest remote play na PS4 ale działa przyzwoicie lub tragicznie w zależności od gry.

No i jest Adrenaline czyli doskonały emulator PSP które ma potężną bibliotekę gier. Do tego Emulatory wszystkiego od Comodore przez NESa po Gameboye. Obeznanym w temacie sporo powie słowo retroarch.

Jest też sporo portów. Goście którzy złamali Vitę napisali... sklep z aplikacjami. lepszy od PS store gdzie znajdziemy Diuka, Wolfensteina, Quak'a od I do III (0_o) simcity, cezara...

Krótkie podsumowanie:
- Czy ta konsola ma start do Swicha? Tak jeśli uwzględnić stosunek cena do możliwości i nastawiamy się na retro.
- Czy warto kupić Vitę czy może PSP? Vita. Zdecydowanie. Na Vicie odpalisz wszystko z PSP i wygląda i działa lepiej a różnica w cenie jest niewielka.
- Czy na PS Vita nie ma w co grać? No ba że jest. Nie ogram wszystkiego co mam ochotę na tym ograć przez lata...

Generalnie bardzo polecam. Z softem 3.65 przeróbka jest łatwa (nie banalna ale łatwa) a koszt konsolki + karty pamięci nie przekracza połowy ceny Switcha. IMO bardzo warto.

#playstation #psvita #konsole #retrogaming
wbielak - PS Vita. Konsola na której jak wszyscy (a najbardziej ci co jej nie mieli) ...

źródło: comment_T2sua6J6uZ87ls1OmaxuBvugvgAsHVHs.jpg

Pobierz
  • 19
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@wbielak: posiadam, kupiłem może dwa miesiące temu. Darkest Dungeon w przerwie od pracy jak znalazł. Wipeout świetny. Danganronpa mocno zachwyciła. Jeszcze na karcie Mortal Kombat dla odmiany. Dobry sprzęcik za małe pieniądze.
@bartek9871234: Pobierasz program, łączysz konsolkę z kompem po kablu, klikasz install, klikasz kilka rzeczy na konsolce,ściągasz inny program, wgrywasz go na konsolkę przez FTP, klikasz i masz.
Całość sprowadza się do max 10 minut, jest softwareowa i bezpieczna. Są tutoriale.
Ważne żeby mieć soft 3.65
@Mega_Smieszek: A czemu mam się nie odzywać?
NIe sądzę żeby Sony czytało kompulsywnie mirko w poszukiwaniu komu by tu dać banana ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Konsolka jest podpięta do mojego konta PSN i śmiga. mam z resztą sporo gier z PSplusa które elegancko się na nią pobrały. Przeróbka przedstawia się w PSN jako wersja 3.70 czyli najnowsza.
Pluginu do obejścia zabezpieczeń gier celowo nie instalowałem. Sam zarabiam
@Mega_Smieszek: Pewnie tak. Gdybym nie nalał benzyny to bym sobie nie pojeździł...
Dlatego już na samym początku wpisu zaznaczyłem że chodzi o złamaną konsolkę i podałem nawet wersję softu do której wszystko śmiga bez problemów. I w podsumowaniu zaznaczyłem że sprzęt jest świetny zwłaszcza jako kieszonkowy emultor. Dla mnie gry na PSV to taki dodatek ;)
Wpis jest po to żeby ludzie się nie bali kupić. Bo nie ma się czego
@wbielak: Bo na vitę tak naprawdę nie ma dużych gier, które są dla niej dedykowane. Całą robotę i opłacalność zakupu zwiększa jedynie przeróbka, która w 90% umożliwia dokładnie to samo co zwykłe PSP, czyli
- Granie w gry z PSP (emulator Adrenaline)
- Uruchamianie emulatorów starszych konsol (GB, GBC, GBA, NES, SNES, ATARI, Commodore itp.), które domyślnie zostały stworzone dla PSP (Adrenaline)
- Gry z PSX (też za pomocą Adrenaline)
Każdą
@wbielak jak emulacja Amigi na tym sprzecie? Wiem że emulator jest, ale nie wiem jak się spisuje.

No i analogi, nie są za male? W GPD win są takie sobie. W n2DS jeden jest świetny - pomimo że podobny jest do do tego co w PSP, który mi też nie przypasował.
@mirek-m: Nie odpalałem nic na amigę... ja byłem z tego przeciwnego obozu :D
Ale jak podeślesz link do czegoś konkretnego mogę sprawdzić. Choć bardzo wątpię żeby były problemy.
CO do analogów mnie bardzo pasują. Są małe ale moim zdaniem wystarczająco precyzyjne.
@wbielak: Czasem się zastanawiam czy nie sprzedać tego swojego super bajeranckiego 2DS XL wersja Pokeball #!$%@?, wraz z kupionym do niego Pokemon Ultra Moon, bo zawiodłem się zarówno na nowych pokemonach jak i bibliotece gier Nintendo i zawartości ich sklepu online ( ͡° ʖ̯ ͡°)
I kupić za tę kasę PS Vitę.

Chyba że lepiej po prostu zhackować tego 2DSa. Albo odłożyć do pudełka i potrzymać z
C.....m - @wbielak: Czasem się zastanawiam czy nie sprzedać tego swojego super bajera...

źródło: comment_kBjOPiOmMxFDLe4GgryfKVk586WC6m75.jpg

Pobierz
@wbielak: troche #!$%@?, sugerowanie ze juz w kontre na wszystkim nie grales. obadaj sobie te sklepy hombrew, co jakis czas dodaja #!$%@?
nie wiem czy kiedy wogle przysiade i w koncu przerobie jak czlowiek na nizszy firmware z karta XD jak na razie nie gralem chyba w zadna gre natywnie na ps vite XD sciagnalem demo wipeouta i nic wiecej XD
http://wololo.net/
wiadomo ze switch lepszy bo mocniejszy ale i drozszy