Wpis z mikrobloga

@james_white: @javaman 3 lata temu skończyłem liceum. Prosto po maturze (dosłownie) poszedłem do pracy na magazynie. Pracowałem tam 2 miesiące, planowałem iść na zaoczna informatykę. Jakiegoś tam dnia przyszedł na magazyn typ który zajmował się modulem zakupów i magazynem w Oracle E-Business Suite. Zauważył że jestem kumaty i spytał czy ogarniam SQL lub PL/SQL. Powiedziałem, że SQL tak, ale PL/SQL tylko trochę (co było kłamstwem, bo moja wiedza ograniczała się do
@javaman: takie zagadnienie, nie wiem nawet jak je mądrze nazwać:
Próbuję napisać prosty programik do symulowania obwodów elektrycznych. Mam różne obiekty: rezystory, tranzystory itd. Chciałbym napisać program w taki sposób aby użytkownik mógł sobie odpalić dowolną ilość np rezystorów, gdzie każdy rezystor ma swój symbol i swoje parametry.
Jak to ugryźć? Jakie hasło wklepać w google? "automatyczne generowanie instancji"? takie problemy fajnie było by rozwiązywać. Tak więc mireczku, potrzebujemy Cię (
@javaman chodzi mi raczej o sam problem takiego "elastycznego" tworzenia instancji klasy. Może to jest jakiś banał a ja jestem na tyle zielony, że nawet nie wiem jak sformułować precyzyjnie pytanie.
@channel: Widać, że jesteś kumaty i pracowity, ale cholera, ile trzeba mieć szczęścia, żeby podczas pracy na magazynie podszedł do ciebie gość z biura i zaprosił na rozmowę o pracę jako SQLowiec xD Fajna historia, trochę inspirująca, ale głównie to zazdroszczę Ci, że tak wcześnie zainteresowałeś się IT. W moim przypadku to dopiero po jednym zmarnowanym roku na nietrafionych studiach ogarnąłem, że chcę into programowanie, teraz jestem na 1 roku infy
@lalalajp2_-: Dzięki! Co do studiów to studiowałem rok zaocznie na AGH. Po roku zauważyłem, że to strata czasu. Jestem w stanie nauczyć się sam wielokrotnie więcej. Studia marnowaly mi tylko czas, a po jakimś roku zauważyłem, że w sumie nikogo one nie obchodzą. Jak wysyłam gdzieś CV bez wypełnionego wykształcenia to nawet się o to nie pytają. Najważniejsze jest to co potrafisz, a nie kto Cie tego uczył. Poza tym na
@javaman: siema ;)
Wypowiem się trochę samolubnie no ale jak jest szansa
Mam przygotować na uczelnię projekt, w którym:

Zrealizuję sieć neuronową uczoną algorytmem wstecznej propagacji błędu z przyspieszeniem metodą momentum.

Wyrobisz się z tym kursem do maja? ( ͡ ͜ʖ ͡)