Wpis z mikrobloga

Render spoczko, a jak z mechanizmem czy aspektem technicznym to nie wiem, bo wymaga więcej analizy, czy tam informacji. ja bym dał między czarną i białą płytą zamiast 8 nakrętek to jakieś tulejki, śruby krótsze, może jakie podkładki, żeby rozłożyć naprężenia ;p ale to pierdoła pewnie
Pracuje w firmie zajmującej się zegarami wiezowymi, wiec trochę pojęcia o tym mam. To jest przełożenie ślimakowe 1:60, a piętro niżej 2 przełożenia 1:3 i 1:4. Silnik krokowy pokonując jeden obrót przesuwa wskazówkę minutowa o minutę, dodatkowo kręci przekładnią 1:12 powodując przekręcenie się wskazówki godzinowej o 1:60 godziny :D mam nadzieje, ze wmiare zrozumiale napisałem :P
@seithr1929: Lux, zrozumiałem wszystko : D chciałem tylko sprawdzić czy wiesz o co chodzi, czy tylko miało wyglądać, bo jakaś nauka cada czy coś. Ja np. nie znam się jako ekspert na projektowaniu mechanizmów. tzn. coś tam wiem, ale na co dzień balansuję między mechaniką, elektryką, programowaniem, sterowaniem, hydrauliką, symulacjami i dotarło kiedyś do mnie, że tam modelowanie 2d/3d o ile pochłania niepomijalną część czasu pracy, to w sumie... chyba nie
Postaram się wszystkie elementy po drukować i poskładać. Jak mechanika będzie działać to napisze program do Arduino. Jak wszystko będzie działać, to projekt PCB i już z jakiegoś avr tym sterować. Dodatkowo myśle nad jakimiś korektami np. Żeby sterownik wiedział która godzina na tarczy po utracie zasilania.