Wpis z mikrobloga

Mirki jestem totalnym laikiem w tym temacie i potrzebuje małej pomocy. Próbuje zwiększyć zasięg livebox 3.0, wygrzebałem stary router TP-Link WD-8950N podłączyłem kabel do portu wan i przez chwile działało super a później przestało. Mam tez do dyspozycji repeater Asus RP-N12 który można połączyć kablem ale tu sytuacja wyglada podobnie. Wyczytałem że livebox ma problem z „przydzielaniem adresów lan po dhcp urządzeniom połączonym z AP client/Repater”. I trzeba w tp linku wyłączyć serwer dhcp i ustawić adres z tej samej puli co ma livebox. I tutaj te małe pytanie, gdzie znaleźć ten adres? Czy taka konfiguracja ma sens? Może ma ktoś lepszy pomysł jak to zrobić
#komputery #siecikomputerowe #router
  • 7
@Haslo123 zobacz jaki adres dostajesz od lb na kompie. Pewnie będzie to 192.168.1.x gdzie x to liczba z przedziału 1 do 254. Wybierz jakiś wolny adres np 100. Tp linka skonfiguruj tak, że na portach LAN ustaw adres 192.168.1.100, wyłącz na tplink serwer dhcp, ustaw wifi na możliwie odległym kanale od nadawanego przez lb. Nazwę sieci daj inna niż na Lb. Gotowe.
Edit... Kael z lb wepnij do portu LAN w tplinku
@Gooma: Dziękuje spróbuje tak ustawić tylko nie bardzo wiem jak ustawić na danym porcie adres ale ogarnę to :D ten tp link ogólnie jest adsl ale ma tez jeden port opisany LAN/WAN i właśnie w ten port wpinam kabel