Wpis z mikrobloga

Do końca 2021 będzie można wjechać na dowodzie (jednostronna deklaracja UK)


@maniac777: Do konca 2020*

Jeżeli mam wyrobiony Insurance Number to też będą problemy z pracą?


@Reiter: Tego co bedzie za dwa tygiodnie nikt nie wie. Ale jezeli wprowadza wizy to tak, nawet z NIN bedziesz musial miec pozwolenie na prace. Ja np mam SSN a i tak potrzebowalbym wizy zeby pracowac w USA
@Reiter: Własnie tego nikt nie wie. To jest jedna wielka niewiadoma, zwłaszcza jeśli rzeczywiście wyjdą z No-Deal i to z przytupem. Dziś się znowu pożarli, w Środę kolejne głosowanie. Dziesiątego Kwietnia mają niby wnioskować do EU o time extension. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Reiter: Poziom życia spadnie, ale może nie diametralnie. Zresztą to wszystko zależy od tego co się stanie, teraz to takie gdybanie, a w Środę mogą zatwierdzić soft deal i tyle będzie z no-deal Brexitu. Nawiasem mówiąc, same decyzje światowych koncernów typu Honda czy Nissan związanych z zamknięciem fabryk i ograniczeniem produkcji spowoduje duże problemy. Teraz tam Szkocja już szaleje z niepodległością, w Irlandii też się niezłe imby będą jutro dziać, chociaż
@maniac777: Nie jestem pewien czy dowód osobisty dalej będzie honorowany jako dokument uprawniający do przekroczenia granicy. Podjęcie pracy i przekroczenie granicy to dwie różne rzeczy i możliwe, że niezbędne będzie wypelnienie zwykłej deklaracji dla osób podróżujących, tak jak odbywa się to w krajach trzecich. Opuszczenie unii nie spowoduje, że nie będzie można podjąć prący w UK, jedynie wprowadzi pewne utrudnienia.
Dobra... Co tu się odpierdziela? Kiedy oni wychodzą? Do kiedy można jechać do UK na obecnych zasadach i do kiedy można bez problemu podjąć zatrudnienie?


@Reiter mysle ze kazdy inwestor giełdowy chcialby znac takie konkrety ( ͡° ͜ʖ ͡°)