Wpis z mikrobloga

Mirki, pytanie jest. Mam dwa różne interfejsy Bluetooth ELM327. Oba działają z różnymi aplikacjami, dla Windows i Androida.

Szukam jednak aplikacji na Androida, która potrafi zbierać dane z OBD2 i zapisywać je do pliku (CSV, albo jakiś dowolny format do późniejszego ogarnięcia). Musi odczytywać i zapisywać dane takie jak:

- obciążenie silnika
- obroty silnika
- czas
- prędkość - z GPS lub OBD2, bez znaczenia.

Powyższe cztery parametry bez problemu wyświetla mi na przykład Torque Lite. Tyle tylko, że nie zapisuje ich do późniejszej obróbki. Nie wiem, może Pro takie coś potrafi? Ktoś-coś?

Obskoczyłem jeszcze kilkanaście innych apek do diagnostyki OBD2 ze Sklepu Google, ale żadna nie umie akurat tego, co potrafię. Odczytywanie błędów i takie tam mam gdzieś, to mi niepotrzebne :)

Może ktoś z Was zna apkę, która pozwala zapisywać takie parametry do późniejszej analizy? Wykresy bym sobie porobił, bo mi się przydadzą do różnych rzeczy.

Obrazek dla zwiększenia atencji ;)

kasztan00 - Mirki, pytanie jest. Mam dwa różne interfejsy Bluetooth ELM327. Oba dział...

źródło: comment_QRCYW6P7r32qQzHp7I8SRkrtO2GI7DJQ.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kasztan00: torque pro potrafi, ale nie wiem jak z formatem danych, bo zapisuje je w takiej formie, że wybierasz parametr i on rejestruje jego wartosci i pokazuje potem na mapce, gdzie masz przebieg danej trasy.
  • Odpowiedz