Wpis z mikrobloga

Cześć, mam pytanie z #programowanie: oglądam sobie film o Klasach anonimowych w Javie i na początku gość mówi, że klasa anonimowa może mieć tylko jedną instancje, ale następnie w 3:28 tworzy drugą taką klasę. Czyli mam rozumieć, że ta "druga klasa" to w rzeczywistości jest zupełnie inna klasa od tej pierwszej (a nie druga instancja pierwszej klasy anonimowej), pomimo, że ciało klasy jest identyczne?

#java #naukaprogramowania
  • 9
  • Odpowiedz
@maciorqa: chodzi o to że obiekt klasy anonimowej jest tworzony raz na podstawie anonimowego "szablonu" definicji klasy, nie możesz np. przez operator new wywołać konstruktora tej klasy bo nie ma nazwy. Z anonimowości wynikają również inne ograniczenia takie jak brak składników statycznych
  • Odpowiedz
@maciorqa: Z kursów na YT nic Ci nie polecę, bo nigdy się w ten sposób niczego nie (na)uczyłem co najwyżej patrzyłem co dany język czy technologia ma do zaoferowania.
Do podstaw wybrałbym po prostu książkę, sam się uczyłem z thinking in java eckela, ale teraz chyba 'Java. Podstawy' Hortsmana jest na topie jeśli chodzi o książki dla początkujących.

Jeśli, dla Ciebie, angielski jest problemem to równolegle do nauki programowania zacznij uczyć się też angielskiego. Rozumienie dokumentacji po angielsku i umiejętność zadania pytania po angielsku to absolutne minimum. Bez tego daleko nie zajdziesz.

Co do linkowanego filmu to słaby materiał
  • Odpowiedz
  • 0
@63274682374 fajnie opisane sam mam horstmana kupionego pół roku temu ale wtedy jak go czytałem to nierozumialem nic był to dla mnie naukowy belkot, ostatnio pracuje nad sobą i myślę że teraz mógłbym do niej wrócić
  • Odpowiedz