Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki i Mirabelki, przychodzę do Was z problemem mojej głowy i włosów na niej a raczej ich brak. Od roku czasu chodzę do dermatologów łącznie było ich 3, prywatnie i każdy co innego przepisywywał, zawsze coś na bazie alko (ATREDERM 0,025%) ale strasznie czerwoną skórę głowy miałem + łuszczyła mi się więc odstawiłem. Nie mogę sobie pozwolić na to aby mieć jakiś śnieg we włosach bo pracuję z klientami w salonie. Miesiąc temu byłem to zapisał mi żel (CLINDANCE) do smarowania tych miejsc czerwonych gdzie są takie żółte bąble ale ciężko smarować bo włosy przeszkadzają (10cm długość). Dlaczego jak zawsze pytałem lekarza od czego są to objawy to ''nie wiem, będziemy sprawdzać'' przecież to jest żałosne. Nawet nie potrafią określić jakie to łysienie tylko 'hmm tak''. Żadne jak preparaty, żele mi nie pomagały. Miałem robione badania tarczycy - w normie, badania na grzyby - nie mam. Coś o rodzinie - dziadek łysy, ojciec łysy a starszy brat ma strasznie gęste włosy których mu ich zazdroszczę :(
Ja level 20, brat 22. Jest mi w stanie ktoś coś pomóc, nakierować gdzie szukać problemu? Naprawdę jest to męczące bo w dużym świetle widać prześwity pomimo dobrego cięcia barbera + modelowania, układania włosów. Głowę myję codziennie szamponem naturalnym Petal Fresh citrus. Załączam zdjęcie poglądowe.
#fryzura #wlosy #lysienie #dermatolog #lekarz #medycyna #rozowepaski #niebieskiepaskie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla młodzieży
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Mirki i Mirabelki, przychodzę do Wa...

źródło: comment_rbawrO0zPcfBwM4TVMncvjxHsgUpDPOA.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Zawsze mnie zastanawia, czy wy serio nie zdajecie sobie sprawy, jak żałosne jest chodzenie w takich włosach? W sensie jakbyś miał na to #!$%@? to spoko, ale tacy ludzie płaczą i płaczą, zamiast pogodzić się z faktem i albo #!$%@?ć się na łyso, albo zaoszczędzić hajs i zafundować sobie przeszczep włosów. No to nie, lepiej płakać, #!$%@?ć w #!$%@? kasy w dermatologów i jakieś preparaty na kiju, które praktycznie nic
  • Odpowiedz
@bezbekpol: Ale typie, on jest bardziej nakierowany na szukanie przyczyny, bo to nie wygląda na typową androgenówkę, niż na płakanie.

Więc, żałosny to Ty w tym momencie możesz być, a nie OP
  • Odpowiedz
@Mireczek3:

Coś o rodzinie - dziadek łysy, ojciec łysy a starszy brat ma strasznie gęste włosy których mu ich zazdroszczę :(


To chyba jesteś upośledzony jak OP. Naprawdę tak trudno ogarnąć, że to jest kwestia genów i niektórzy po prostu dostają po starym zakola czy łysienie i gówno z tym zrobią? A to, że dermatolodzy nie potrafią ustalić przyczyny, to #!$%@? nie jest wielka niespodzianka, bo lekarze nie są wszechwiedzący i
  • Odpowiedz
  • 0
@bezbekpol @Mireczek3 Ale on pisze o śniegu we włosach i czerwonym miejscach a wy tylko na łysienie, zgól to gówno he he żałosny typ. I o bąblach. Żółtych do tego. @AnonimoweMirkoWyznania dermatolodzy nic, może jeszcze jakieś inne badania potrzebne? Alergolog może? Kurcze ciężko coś podpowiedzieć. A wypadają włosy często jak właśnie coś się dzieje ze skórą. Nie pomogę ale ciekawa jestem ocb

Czekaj a badania zeskrobiny były?
  • Odpowiedz
przepisywywał, zawsze coś na bazie alko (ATREDERM 0,025%) ale strasznie czerwoną skórę głowy miałem + łuszczyła mi się więc odstawiłem.


@Ozdoba: Pisze również (z tego co zrozumiałem), że to od tego preparatu. Do dermatologa poszedł też poszedł, bo łysiał, więc tak, chodzi o łysienie.
  • Odpowiedz
@bezbekpol: Ale widziałeś kiedyś, jak przebiega łysienie męskie? Wpisz sobie w google skala norwood. Łysienie gościa przypomina bardziej łysienie typu żeńskiego niż męskiego, ale ma tak randomowy pattern, że bym bardziej zakładał, że jakimś cudem ma coś grzybiczego, niż androgenowego, ale ja lekarzem nie jestem, Ty pewnie też.

Zapraszam do dalszej dyskusji ^^
  • Odpowiedz
OP: @Mireczek3: Jak widać większość sobie kręci bekę ale mi akurat nie jest do śmiechu że ten problem trwa ponad rok i tak nagle się pojawił...
@Ozdoba: Tak właśnie miałem robioną tą zeskrobinę bo lekarz podejrzewał grzyby ale okazało się że skóra jest na szczęście czysta od tego.
@bezbekpol: Zgada się, od tego preparatu miałem czerwoną skórę głowy + pojawił się śnieg bo łuszczyła się skóra więc odstawiłem.
  • Odpowiedz
WalecznyAzjata: To nie wygląda na łysienie męskie tylko prędzej plackowate. Po pierwsze zrób badania. Szczerze wątpię żeby jakieś niedobory witamin wywołały takie skutki w tak krótkim czasie ale już problemy hormonalne mogą. Na pewno pakiet tarczycowy, prolaktyna, testosteron i coś tam jeszcze by się przydało (doczytaj). Po drugie: czy zmieniałeś coś w swojej pielęgnacji? Może się przeprowadziłeś i woda Ci nie pasuje? W każdym razie nawet jeżeli problem leży w hormonach
  • Odpowiedz