Wpis z mikrobloga

Siema programujące Mirki i Mirabelki! ( ͡º ͜ʖ͡º) Mamy dla Was nowy wpis z serii #programowanie w #jezykc i #cpp! ( ͡ ͜ʖ ͡)

Dziś dołączył do nas nowy autor: Dawid Pilarski ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
Dawid jest młodym programistą o potężnej wiedzy związanej ze standardem C++. Może to być związane z tym, że należy on do Komitetu Standaryzacyjnego C++ ()

Dziś zapraszam na wpis Dawida o tym, czym są lvalues, rvalues, glvalues, prvalues oraz xvalues ( ͡º ͜ʖ͡º)

https://cpp-polska.pl/post/podzial-wyrazen-ze-wzgledu-na-kategorie-wartosci-w-c ()

Prawdopodobnie słyszałeś o lvalue oraz rvalue. W czasach panowania C oraz C++ (przed standardem C++ 11) były one dość łatwe do rozróżnienia - lvalue, to były te wyrażenia, które mogły znajdować się po lewej stronie przypisania, a rvalue to cała reszta.

Od C++11 podział na wyrażenia stał się nieco bardziej skomplikowany. Poza znanymi l- i r-value mamy także gl-, x- oraz p-rvalue. W tym poście, chciałbym się przyjrzeć temu podziałowi nieco bardziej.


Miłego czytania! ʕʔ
Pobierz CppPolska - Siema programujące Mirki i Mirabelki! ( ͡º ͜ʖ͡º) Mamy dla Was nowy wpis z...
źródło: comment_kysADYahcTYjBqxo2vpQVnepNQAkZmVc.jpg
  • 23
czyli tego nie wiesz ( ͡º ͜ʖ͡º)


@CppPolska: po prostu nie chce mi się sprawdzać każdej oferty a swoje przekonanie buduję na własnym doświadczeniu z takimi ofertami i opiniami ludzi, którzy robią robili w C++.
Jest to język fajny dla embeded, gdzie samemu się tworzy warstwy abstrakcji. I tyle.
@Chrzonszcz: spoko, ja przez 5 lat pracowałem przy kilku projektach (PHP here), które sypały się co zmianę w kodzie. Tam było "jakoś" zamiast "jakość". Ale to nie znaczy, że PHP jest zły. Oczywiście każdy język ma swoje plusy/minusy, tym bardziej wady mają te starsze, do których C++ się zalicza. Ale to nie znaczy, że są one złe i należy ich nie używać. Jak ktoś wcześniej wspomniał, C++ ma sporo libek i