Wpis z mikrobloga

@KrowkaAtomowka: 2,2 to jest wymog zeby budowac kiedy i jak ci sie podoba, jak chcesz wyzsze to poprostu potrzebujesz pozwolenia na budowe, w przypadku nawet gdybys chcial postawic sobie na srodku dzialki to byla by to samowola budowlana (na 3mbez pozwolenia)
@zly_wuj: to tak i nie tak duzo , ceny jakie ja uzyskalem to 170 zl za metr, tuje to urosna za pare lat a ja chce teraz a nie pare lat, 170 to cena za sam panel za metr a do tego jeszcze trzeba doliczy dwuteowniki ktore tez duzo kosztują, i w sumie gdyby to bylo trwale to moze bym to w poszedl, ale widze ze sa pustaki elewcyjne po 10
@zly_wuj: czemu nie wkopie ? wykopie dolek na 30 cm wkladam dwuteownik , zalewam betonem i juz wiec ? jesli jest cos o czym nie wiem to powiedz prosze bo bardzo mozliwe ze dzisaij zamowie te ekrany , dlaczego dwuteownik trzeba by palowac ? nawet jesli mial bym metr tego pod ziemia zamurowac
@KrowkaAtomowka: Jak robiłem ekrany akustyczne to one miały przy wysokości 2m co najmniej 2,5 m fundament (beton c25/30 + kosz zbrojeniowy, słup w fundamencie osadzony na co najmniej 60cm). Oczywiście to zależy od klasy gruntu. Ale na zdrowy rozsądek - jak postawisz 2,2 m pełny ekran to wyjdzie ci wielki żagiel. Jak przyjdzie większy wiatr to siła jaka na niego zadziała jest potworna.
@KrowkaAtomowka: wszystko kwestia warunków gruntowych, jak chcesz mogę ci po robocie podesłać przykładowy rysunek takiego ekranu. A na wiatr jestem uczulony bo na jedenej budowie wichura pozrywała takie ogrodzenie tymczasowe z blachy. Połacie 3x2m (z głowy wymiar) latały na 20 m. ja bym się z tym do jakiegoś projektana udał.
@zly_wuj: moze na otwartym polu to faktycznie, u mnie jest druga linia zabudowy przy drodze ktora ma po jednym pasie w miescie i na ktorej niby obowiazuje 40 km predkosc, a i tak jest spory halas, tak jak mozesz to podesli prosze te rysunki, w necie znalazlem panele z demontazu 50 zl za metr kwadratowy dzisaij bede dzownil, ktore sa lepsze/trwalsze te z akrylu przezroczyste czy te lite z wełna w
@zly_wuj: napewno jeszcze ma znaczenie szerokosc paneli, bo te drogowe standardowe maja bodajze 4 metry szerokosci, to faktycznie robi sie zagiel, i zwykly mur byl by bezpieczniejszy bo bylby zwiazany z podmorowka na calej dlugosci