Wpis z mikrobloga

  • 0
@lastro dlaczego? Coś źle napisałem ( ͡° ʖ̯ ͡°)?

@SnowFox stare są typu przeprowadzić się bliżej równika(nie cierpię krótkich dni), zwiedzić świat ( np. Japonia ()), otworzyć pare firm, poprawić jakoś życia ludzkości....

@Virino no to mam problem....

@Agent_Kleks tylko po co? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
Bo życie samo w sobie nie ma sensu. Ty musisz nadać jemu sens


@Virino: Chyba nie rozozumiesz, że śmierć oznacza, że zadne przyziemne "nadanie" sensu nie ma zensu, bo i tak znikniesz za pare lat, a potem twoje dzieci tez
  • Odpowiedz
no i każdy sb życie wyjaśnia po swojemu więc w czym to przeszkadza że unrzemy?


@Agent_Kleks: W tym że wszystko co na czym ci zalezało przestanie istnieć, a wiec wszystko co robisz aby coś osiągnąć na dłuższą mete ma taki sam sens, jak nie robienie niczego
  • Odpowiedz
@jazmojegopokoju: nie ma po co, nie ma to sensu, jest bez wiekszego celu. Ogólny brak jakichkolwiek przeslanek, wiec po prostu siedzi to w nas. Często zalezy to od tego jak zostalismy wychowani, czy rodzice wysylali nas na rozne zajecia dodatkowe. W tym wieku, w ktorym jestes, chodzi juz o zasobnosc portfela i jak zadzialala socjalizacja pierwotna. Jezeli nie jestes ciekawy świata i nie masz pieniedzy, to zebys mial szanse na
  • Odpowiedz
Też nad tym kiedyś rozkminiałem i doszedłem do wniosku, że... NIE MA. Nie ma po prostu żadnego wyższego sensu w życiu i robieniu czegokolwiek. Uważam tak bo nigdzie jeszcze nie słyszałem żeby jakiś był. Taki, który by mnie na prawdę przekonał. Była opcja z różnymi religiami jako sens życia (trafienie do raju, reinkarnacja itp.) ale osobiście jestem zdania że nie ma takich rzeczy.
To sprawia, że życie to w zasadzie tylko taka zajebiście rozbudowana gra, której wynik nie ma znaczenia. No ale właśnie gra, to może by sobie pograć trochę ( ͡º ͜ʖ͡º) Mi w tej grze zwanej życiem spodobało się odczuwanie przyjemności satysfakcji i tego typu rzeczy więc na tym się skupiam. Na początku miałem taki problem, że z charakteru wszystko co robię musi mieć cel bo inaczej nic mi się nie chcę. Celu jak już ustaliłem nie ma więc trochę oszukałem system i sam sobie kilka celów wymyśliłem ( ͡° ͜ʖ ͡° )*: Jeśli kiedykolwiek w życiu uda mi się je zrealizować to wymyślę sobie następne. Tymczasem dobrze się bawię udając, że to co robię ma jakieś znaczenie :D
Co do #licbaza sam tam muszę chodzić niestety i wiem jak zajebiście to potrafi demotywować i #!$%@?ć, że wszystko co na świecie ciekawe i przydatne tam jest używane
  • Odpowiedz