Wpis z mikrobloga

Mirki&Mirabelki!

Jest no sprawa!
Otóż pomału zaczynam się rozglądać za jakimś pierwszym (no właściwie to takim drugim bardziej) samochodem. Budżet (na samochód ofc + 4-5tys na ewentualne naprawy) 15 tyś cebulionów .

Wymagania co do tego auta mam takowe:

- diesel
- Rocznik 2005+
- duży (taki sedan to jest minimum - wynika to z tego, że normalnie w domu mamy SUVa i jazda czymś małym powoduje u mnie stały strach o bezpieczeństwo)
- zdolny wykonywać trasy 2-3 razy w tygodniu po 80-90 km i 1-2 razy w miesiącu odległość Rzeszów - Kraków
- znośnie wyglądał :v

Auta jakimi jestem zainteresowany to bmw E46, audi A4 b6/7, A6 C6, trochę tak standardowo passat B5/B6, no i jeszcze zainteresowany jestem Kia-nkami (tu głównie SUVami) .
A i od razu napiszę bo potem na nikt nie przeczyta - jeśli chodzi o bmw to mam taką trochę możliwość (dzięki kuzynowi) sprowadzenia w pożądanym stanie z Niemiec - inaczej nie myślałbym nawet nad bmw (choć auta mi się podobają)
Prosiłbym o ładną argumentację dlaczego takie auto, a dlaczego nie te :v
Pozdrawiam :v

#motoryzacja #bmw #audi #pierwszeauto
  • 9
  • Odpowiedz
  • 0
@ddk15 och właśnie mi coś nie pasowało gdy sprawdzałem wpis xD a pasek miałem na myśli ten no FL :v

@amath
Mógłbyś jakoś tak fajnie rozwinąć swoją wypowiedź? Byłbym bardzo ale to bardzo wdzięczny :)
  • Odpowiedz
  • 1
@Yamikaze b5 był do roku 2000, b5 fl był do 2004. Powyżej tylko b6. W Audi A4 od 2005r była wersja b7. Z tego co wiem to cabrio by były chyba do 2006 czy coś takiego.

Generalnie b7 to głębszy lifting b6. Osobiście mam b6 i bardzo fajne auto. Wykonanie plastików super, prowadzenie lepsze niż Passat (Passat bardziej komfortowy, miękkie zawieszenie itp).
  • Odpowiedz
@Yamikaze Volvo V50 2.0d? Sam mam S40 z tym silnikiem(to samo tylko sedan) i jazda jest naprawdę przyjemna, zwłaszcza w trasy. Ostatnio jechałem Kraków Wrocław i bardzo przyjemnie 300km się robi. Nawet cichy i bardzo wygodny. Do tego jeden z lepszych silników diesla ogólnie(2.0 HDI), przez dwa lata nalatalem 50k km i do tej pory odpukac padł tylko EGR. Polecilbym swojego sedana ale mówisz że potrzebujesz duże auto, a w nim dużo
  • Odpowiedz
  • 0
@fajnybananek no to jesteśmy prawie identycznego wzrostu. :P
Wystarczy żeby wizualnie zewnątrz wyglądał na duże (sedan spełnia u mnie wymagania wielkościowe )
W każdym razie dziękuję za poradę!
  • Odpowiedz