Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Lvl 30. Niebieski pasek, zonaty, duze maisto. Ten wiek gdy zastanawiasz sie jak bardzo #!$%@? swoje zycie...

Mirki, potrzebuje pomocy bo jestem przegrywem "w przebraniu". Nie moge tego opowiedziec moim znajomym bo mnie wysmieja a rozowy mowi ze wydziwiam.
Zwolnili mnie w tym miesiacu z pracy bo zamykaja dzial, ale jako ze praca menedzerska to dostalem odprawe w wysokosci 75 kafli. Calosc odlozylem na gorsze czasy (na nic prawie nie wydajemy z zona) wiec nasze konto jest zdecydowanie ponad 300k. Minus jest taki ze nie jestem atrakcyjny dla pracodawcy. Na gownie sie znam - lata menedzerowania wypraly mi mozg z jakiejkolwiek wiedzy-, bekazcoachy mocno, no i brak jakichkolwiek certyfikatow.

Nie wiem co robic, bo z jednej strony przebrandowic sie na programiste to dluga i mozolna sciezka, nie mam zadnej zylki do zakladania biznesow i brania kredytow, a nikt nie poszukuje menadzera z mojej branzy. Skonczone studia z kierunku gdzie jest pierdyliard innych ekspertow.

Co robic? Niby hajs jest, ale nie mam zadnej wizji na siebie.

#zarobki #praca #przegryw

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie
  • 13
@AnonimoweMirkoWyznania: @Sweet_acc_pr0sa: to jest normalna sprawa, tzn. post OP-a to może być bait, a może nie być, ale tak generalnie jest, że im na wyższe stanowisko zajdzie się w firmie A, tym trudniej zdobyć pracę w konkurencyjnej firmie B. Łatwo przejść z juniora na juniora, a z dyrektora na dyrektora mega ciężko. Dlatego ludzie zwolnieni z wysokich stanowisk często 1. zatajają jego "wysokość" w CV, szukając nowej pracy 2. przebranżowiają
Teraz wszyscy chca Scrumy, Agile, itp


@AnonimoweMirkoWyznania: możesz wciskać kity, że Twój team pracował wg Agile i Scrum, przecież Agile i Scrum to są takie bzdury, że przeczytasz artykuł z wiki o tych metodologiach i już ogarniesz, o co chodzi xD. Spróbuj też próbować kreować wizerunek, że byłeś menedżerem, bo miałeś doskonałe umiejętności twarde.

I nie przejmuj się, Twoja sytuacja jest moim zdaniem dość typowa na rynku pracy w Twojej sytuacji
3. lądują smutno (np. ochrona) ? Czyli?


@AnonimoweMirkoWyznania: no widizałem przypadki ludzi, którzy wyrzuceni z wysokich stanowisk nie mogli znaleźć pracy, hajs im się skończył i wylądowali np. jako ochroniarze. Niemniej mam nadzieję, że u Ciebie tak nie będzie, tylko lepiej nie przyjąć myślenia "jakoś to będzie".
OP: @tomasztomasz1234: Wielkie dzieki za slowa otuchy ale wystrzaszyles mnie tym ze nie znalezli pracy i wyladowali jako ochroniarze. Ja tam zawsze powtarzam ze zadna praca nie hanbi i szanuje wszystkich (dopoki nie okaza sie skur&).

I wiem ze te wszystkie metodologie to takie debilizmy ze az glowa mala - ale niestety na pewnym poziomie wymagaja tego w CV...

Dzieki wielkie!

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)