Wpis z mikrobloga

Ciekawy fragment rozmowy o seryjnym zabójcy z Krakowa Karolu Kocie:

Danuta zaprowadziła Karola do dr Półtawskiej, psychiatry, dzisiaj bardziej znanej jako przyjaciółka Jana Pawła II i działaczka pro-life. Doktor stwierdziła, że Kot jest „nałogowym onanistą”, i przepisała mu witaminę B complex. Co po latach powiedziała ci o sprawie?

Nie chciała ze mną rozmawiać, zdenerwowała się. Kategorycznie stwierdziła, że nie chce, aby przy tej sprawie pojawiało się jej nazwisko. Pytała, skąd o niej wiem. Gdy powiedziałem, że z akt, odparła: takie akta niech pan do pieca wsadzi. W 1967 r., podczas procesu, dostawała wezwania do sądu jako świadek. Nie przychodziła, wyjechała nawet z Krakowa. Wtedy myślenie sądu było inne: jeden świadek w tę czy w tamtą nie robi różnicy. Zresztą jej zeznania niewiele wnosiły do sprawy.

Myślisz, że dr Półtawska czuje się winna i dlatego unika rozmów?

Uważam, że to jej porażka jako lekarza psychiatry. Kiedy się jest specjalistą, pewne rzeczy trzeba potrafić rozpoznać. Jej spostrzeżenia jako psychiatry były zadziwiające: najistotniejszą rzeczą było to, że on się onanizuje. Całej reszty nie zobaczyła. Mam wrażenie, że Wanda Półtawska przez pryzmat swojej wiary i przekonań ma spaczone spojrzenie. Dożyliśmy czasów, w których lekarz ginekolog może powiedzieć, że ma klauzulę sumienia. Nie liczy się przysięga Hipokratesa, tylko przekonania religijne. I o ile musimy akceptować to, że ginekolog odmawia przepisania tabletki „dzień po”, o tyle kwestia wiary u psychiatry wydaje się bezsensem. Krótka rozmowa z dr Półtawską skończyła się jej stwierdzeniem, że miała inną diagnozę. Nie wiem jaką, bo nie chciała powiedzieć. Pewnie uznała, że Karol był opętany.

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/karol-kot-historia-wampira-z-krakowa/y6389sw

#polska #psychiatria #seryjnimordercy #religia #bekazkatoli #4konserwy #neuropa #ciekawostki
  • 1
  • Odpowiedz
@Takiseprzecietniak: u nas ta klauzula zwykle wygląda tak, że jak jesteś kobietą i pójdziesz do ginekologa na NFZ to on Ci nie zapisze ani pół pigułki, bo on podpisał "klauzulę", pójdziesz do tego samego lekarza prywatnie, nie ma już najmniejszego problemu zapisze takie pigułki jakie tylko chcesz, a jak odpowiednio dobrze zapłacisz to nawet i aborcję porządną przeprowadzi.
  • Odpowiedz