Wpis z mikrobloga

Witam,
Taka sprawa: zamówiłam sobie trochę rzeczy z Japonii. Airmail szybciutki, wszystko wylądowało w kraju w niecałe dwa dni... I tkwi to w WER Warszawa od 17 marca. Czy mam czekać, mam się do nich dobijać, co robić?
#tracking
  • 11
@Peeru czyli ogólnie twoja paczka podlega pod pocztę polską. A że się tam zatrzymała to może celnik ją przetrzymuje. Możesz zadzwonić do służby celnej na WER i zapytać czy nie została zatrzymana. Bo standardowo wysyłają powiadomienie listowne, a to może trochę trwać zanim do ciebie dotrze.
@wypokowy_expert: ...według poczty polskiej to list polecony priorytetowy. No okej, nie wnikam jakim cudem im to wyszło.
Tak czy siak, miesiąc temu robiłem identyczne zamówienie i miałem updaty z każdego WER i każdego ruchu przesyłki, aż paczka (albo jakkolwiek PP tego nie nazwie, tamta przesyłka też zaczynała się od RX) dotarła pod drzwi. Nie widzę dlaczego tym razem miałoby być inaczej.
@Peeru: List może mieć pełny lub niepełny tracking. To, że poprzednio miałeś tak, nie oznacza że zawsze tak będzie. Raz miałem w trackingu, że list jest w WER Warszawa a miałem go już u siebie. Paczka ma zawsze dokładniejsze śledzenie.
@corsten: wszystkie trackingi aż do WER Warszawa sie pokrywają z obecną przesyłką, stąd moje założenie że sytuacja będzie identyczna, bo wysyłka od tej samej firmy i też przez AirMail.
Jeśli ktoś coś zmienił w tym układzie, będzie to PP.
Czyli co, mam dalej czekać? Niby AirMail ma 1-2 tygodnie na dotarcie, ale sam fakt że przesyłce dłużej czasu zajmuje kurs z Warszawy do Łodzi niż z Japonii do Polski jest jakimś