Wpis z mikrobloga

Mirki poradźta. Jakie opony zakupić? Pacjent to hornet 2005r przód na 100% do zmiany tył moze i jeszcze sezon by polatał. Ale Myśle żeby obie naraz machnąć.
Myślałem na pilot road 2 lub 4. Dużo nie jeżdżę, jak już ciepło to dojazdy do pracbaza około 30km w sumie i czasem gdzie s z rozowym jakis wypad. Druga spraw ile mniej więcej za taką przyjemność mogą liczyć?
#motocykle
  • 12
@goferos: Ja zostawiałem moto w warsztacie. Zdejmowali kola, zmieniali opony, wyważali i zakładali na moto. 180zł za usługę. Tylko z dużym wyprzedzeniem musiałem się umawiać na termin.
@goferos: Pytanie o wybór opon, to jedno z najgorszych pytań jakie można zadać, bo wszyscy dadzą inną odpowiedź xD Osobiście kupiłem sobie Metzelery Sportec M3 i są całkiem fajne. Kumpel założył nawet takie do GSXR 600 i też nie narzeka. Za wymianę zapłaciłem 180zł. Moto zostawiłem i było do odbioru na drugi dzień.
@goferos polecam Metzeler Sportec M7 RR trochę bardziej sportowe ale kleją jak głupie w niesprzyjających warunkach. Poczytaj o nich sam z resztą. Komplet opon około 1000 +/- 200pln
@goferos: zakładaj BT016. Jak nie bedziesz zadowolony to biorę to na swoją odpowiedzialność. Odkupuję i zjeżdzam reszte. Idealny kompromis przyczepności, zużycia i ceny do drogowej jazdy.
W deszczu przy 80-100 kmh moto wstaje na gumę bez gadania, coś o tym świadczy.
@goferos: Zajeżdżam ich trzy komplety na sezon :) Ale mój sprzęt psuje, a nie zużywa opony. W Hornecie dadzą radę na 8-10k km.
Najfajniejsze w tych battlaxach jest to, że praktycznie nie trzeba ich grzać. Po kilometrze są ready to race. Lubię też Rosso II i III, ale one gorzej sobie radzą na mokrym. Najlepsze na suchym z jakich jeździłem były dla mnie supercorsy, ale znowu to nie opony dla mnie.