Wpis z mikrobloga

Będąc szczera z całą społecznością spod tagów #vegan2019 i #weganizm chce tylko napisać, że ja niestety zmieniam swój sposób żywienia. A byłam jedną z częściej udzielających się osób chyba.
Czemu? Po prostu zmieniłam swój tryb życia, trenuje dużo i ciężko mi przy takim trybie wyrobić z tą dieta. Weganizm jest spoko, ale nie w momencie jak musisz dostarczyć 120 albo 150 g białka dziennie i trzymać się ustalonej kaloryki. Większość moich posiłków musiałam opierać na tofu i dość często posiłkować się białkiem sojowym. Fasole, soczewice i inne są super, ale mają dużo węgli też, więc ciężko mi utrzymać makro. Podkreślam tylko, że dla osoby która nie pilnuje aż tak makro i nie trenuje siłowo, a chce jeść zdrowo i zbilansowanie dieta wegańska jest bardzo dobra i nie miałam wtedy problemów z posiłkami.
Nie zaczynam jeść mięsa, tylko wracam do jajek (wiejskich, których źródło znam i sama widziałam te kury i ich warunki), jeśli chodzi o nabiał to szukam najlepszych źródeł, bo do osoby która sama ma gospodarstwo nie mam dostępu.
Oczywiście dalej będę się dzielić swoimi przepisami, bo w dalszym ciągu swoją dietę będę opierała w duuuuzej większości na roślinach :)

Wczorajszy obiad dla atencji, kolety z soczewicy :D
hangover - Będąc szczera z całą społecznością spod tagów #vegan2019 i #weganizm chce ...

źródło: comment_DNyv1i9Ely3E0BugDaek7Kcjvqi23VAn.jpg

Pobierz
  • 23
  • 0
@kwasnydeszcz No ogólnie najgorsze jest to białko, jak ktoś nie chodzi na siłkę to luźno sobie wyrobi zapotrzebowanie. a tak no to ciężko bo ile można żreć tofu a nie znam innego produktu weganskiego, który miałby tyle białka na znikoma ilość węgli xP
  • 0
@Gilbert_Prukwa 3 jajka i masz ponad 20 g białka, także spoko. i sporo tłuszczy, więc jeszcze lepiej.
0.8-1g białka na kg masy ciała powinien jeść przeciętny człowiek, a budując mięśnie niektórzy jedzą nawet 3g. Ja mam zamiar koło 2g jeśli i tyle, jest to normalna wartość.
@hangover: No coz, mogę Ci tylko powirdzoec, ze raczej niewielki odsetek osob z silowni tak robi. Zawsze się wspomagają na rozne sposoby mimo wszystko. Ciekaw jestem co tam będziesz wsuwac przy tej ilości białka, bo taka dieta zamula. Ja od siebie polecam jogurty Skyr z biedry bez dodatkow, są naprawdę fajne składowo. A jak masz możliwość to robią się jeszcze lepsze po dodaniu masla orzechowego :P