Wpis z mikrobloga

@przesympatyczny_pan: Oczywiście, najłatwiej atakować jest coś czego ktoś inny nie napisał. Mój komentarz:

przyroda nie rozdaje urody, sprawności czy inteligencji po równo. Jednym daje bardzo mało, drugim daje bardzo dużo, a większości ludzi daje bardzo przeciętnie

nigdzie nie kwestionuje biologicznej unikatowości ludzkiego genomu. Komentarz odnosił się do tego, że w rozkładzie normalnym badającym średnią z jakiejś cechy przeciętnie ludzie znajdują się w okolicach środka krzywej dzwonowej.

Jeśli na skutek jakiejś ideologii (np tej którą prezentujesz) zachwiejesz tą równowagę i postawisz np. rodzinę nad siebie samego, to może się okazać, że poświęcisz siebie dla
  • Odpowiedz
Pociskanie córkom Hołowczyca (które nie są osobami publicznymi) przez niektóre osoby w tym wątku jest niesmaczne. Tym bardziej, że wyglądają jak normalne kobiety.
  • Odpowiedz
Po pierwsze, nie mówię, a piszę. Po drugie wydaje mi się, że w dyskusji panuje duży chaos semantyczny. Pojęcie liberalizmu zmieniało swoje znaczenie co najmniej dwukrotnie względem liberalizmu klasycznego. Wyjaśniając, ja przez liberalizm rozumiem jego współczesną definicję, która jest reprezentowana przez pokolenie rewolucji kontrkulturowej 68' roku. Co do nauki dzieci obierania ziemniaków, prania gaci itd. jakkolwiek doceniam twoje konserwatywne/tradycjonalistyczne podejście, to obawiam się, że współcześni liberałowie oskarżyli by Cię o osobowość autorytarną.
  • Odpowiedz
Komentarz odnosił się do tego, że w rozkładzie normalnym badającym średnią z jakiejś cechy przeciętnie ludzie znajdują się w okolicach środka krzywej dzwonowej.

@przegryw_przegryw: Cały czas mam wrażenie że rzucasz hasłami bo dla osób bez wykształcenia brzmią mądrze i mają zamaskować to że nie rozumiesz tego tematu. Gdyby iść twoim trybem rozumowania i próbować skwantyfikować cechy człowieka to i tak ludzie składają się całego szeregu cech. Więc prawdopodobieństwo warunkowe że
  • Odpowiedz