Wpis z mikrobloga

@Primusek: no właśnie zastanawia mnie skąd taka różnica w liczebności? Media specjalnie zamoastaja sprawę pod dywan? A może media społecznościowe obcinają zasięgi postów związanych z ACTA? A może ludziom zbrzydły protesty lub nie chce im się?

Moris299: przyszly nieroby, reszta zarabia na zycie


@schizcrew: w sobotę o 17? Zdecydowana większość ludzi ma wolne.
@Primusek: W Niemczech to było szaleństwo. Jeszcze do tego lider CDU w PE Daniel Caspary wyleciał z newsem że każdy protestujący dostał 450 euro od googla. Jak Niemcy zareagowali na to widać pod tym tweetem: https://twitter.com/CDU_CSU_EP/status/1109467763825889281 6000 komentarzy i wcale sie nie zdziwie jak we wtorek poleci kolejna fala protestów jeżeli przyjmą to cholerstwo z art 11 i 13 (art 15 i 17)
@xz510: Mnie się osobiście wydaje że oni i tak kopią sobie grób. Nie wierze żeby przed wyborami do EU w maju europosłowie głosowali przeciwko woli ludu bo jeśli zagłosują za, ich czyn pewnie zostanie zapamiętany na lata. To co dzieje się w Niemczech to tylko początek, nie chce myśleć nawet co będzie się działo jeśli to przejdzie.

Poza tym ludzie powinni przejrzeć na oczy. Komentarze na temat przeciwników ACTA są tak
@Veezen: Narzekano że niemiecka młodzież nie interesuje się polityką. W końcu młodzież się zainteresowała za sprawą tej dyrektywy zgłaszając swoje obawy - CDU stwierdziło że to motłoch, boty itd. czym zrazili do siebie mnóstwo młodego elektoratu + do tego osoby które jeszcze nie mają praw wyborczych. Także wielu starszych wyborców jest oburzonych straszliwą wręcz ignorancją. Co do głosowania - wyłomy w CDU są możliwe. Była ostatnio akcja że 5 europosłów z
@Veezen: Sam Voss się wygadał że takie rzeczy miały mieć miejsce. Zresztą słyszałem od Niemców że właśnie przez groźby tych 5 wspomnianych wyżej europosłów musiało usunąć swoje deklaracje z pledge...
@Moris299: ok, czaję. Myślę, że dużym problemem mogła być zła informacja. Ja sam nic o tym nie słyszałem, chociaż wchodzę na wypok codziennie i staram się być na bieżąco. Przejeżdżałem akurat w okolicy, zobaczyłem co się dzieje, i stwierdziłem, że postoję z Wami kilkanaście minut xD