Wpis z mikrobloga

Pijcie ze mną kompot szczęścia - mój brat wraz ze swoją małżonką poszli w końcu po rozum do głowy i dali się namówić na wyjazd do pracy za granicę. Oboje są bardzo utalentowanymi grafikami więc w Amsterdamie czy innych większych miastach zarobią ładny hajs nawet z samym angielskim. W Polsce tylko tyrają na działalnosciach i #!$%@? co z tego mają.

#emigracja #praca #holandia #mojkrajtakipiekny
  • 15
@windows95: Jak ogarna mieszkanie i zorientuja sie ze przyszlosc jest w logistyce to polecam magazyny, Polska krolem logistyki w Europie, na jedno miejsce aplikuja srednio 3 osoby, a ze zazwyczaj aplikuje sie w 15 miejscach przed podpisaniem umowy... Biara kazdego jak leci.

Nikt sie nie odezwal z pomoca jak przebranzowic sie na programiste lub inne biurowe stanowisko, ponoc tam po 100 osob na jedno miejsce (pewnie aplikuja do 20 miejsc, czyli
@windows95: mam juz 18€/h na magazynie to nie bede dawal wypowiedzenia Jak gdzies dostane 18,5€/h

Jak nie nagodziny to jaka masz umowe? Tylko z placeniem za czas sie spodkalem na umowach, nawet na zbieraniu pomidorow za godzine placa a nie od zbioru

Jak sie rozliczas od roboty to ile wychodzisz na tym rocznie? Urlop bez problemu dostajesz? Prawda to ze mozna do 120€/h zarabiac jako programista (graficy chyba silnie z programistami
@jaktrwogatonawykop pracuję w fabryce metalurgicznej w marketingu. Także photoshop i trochę archaiczna robota, głównie materiały promocyjne produktow są bardzo old-fashion. Mam stałą pensje, nie muszę całej roboty odwalać na miejscu, mogę często pracować zdalnie. Miesięcznie, wraz z dodatkiem za kilometry i dodatkiem do mieszkania wychodzi mi ok. 2600 netto na miesiąc co mnie całkiem zadowala ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@windows95: tu wszedzie podobnie sie zarabia, chyba musze swoj biznes zrobic :(

Zawsze wydawalo mi sie ze te dobre zawody zarabiaja 10x tyle co na magazynie ~ czyli 120€/h brutto

Jak jestes juz po splacie hipoteki to Jak najbardziej taka stawka jest z satysfakcjonujaca i pewnie lubisz robote, ja w swojej czasami czuje sie jak biologiczne ramie KUKA... Ale wsumie polubilem ten spokuj i stabilizacje
@windows95: czasami takie ogłoszenia w Internecie widzę dla ZZPrów programistów, oczywiście kontakt szybko się urywa jak aplikuję, bardzo by mnie motywowała taka stawka, jestem na dorobku i muszę zarabiać, pierwszego miliona jeszcze nie mam