Wpis z mikrobloga

@Obcy666: Najwazniejsze to po prostu zaczac i byc konsekwentnym w praktyce. Konkretna technika to mocno osobista kwestia i wlasciwa znajdziesz metoda prob i bledow. Mi na poczatku spodobala sie medytacja chodzona, gdzie skupiasz sie przede wszystkim na stawianiu krokow i odczuciach w stopie. Teraz raczej siedze i najczesciej powtarzam w glowie jakas mantre. Po kilku minutach w glowie pojawia sie przyjemna pustka i wtedy przelaczam sie z mantry do obserwowania tej
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Obcy666: usiadz wygodnie, ale nie za wygodnie, zamknij oczy i skup sie na oddechu, wdech, wydech. Pozwol myslom wszelakim "plynac", bez rozmyslania nad nimi, bez oceniania. Jak sie wkrecisz to wracaj do oddechu. Pozdr, zaden trener nie jest potrzebny.
@Obcy666: ja używam trzech technik przy 10 minutowej medytacji. Najpierw wyciszam sie. Skanuje swoje ciało od góry do doku i skupiam sie na tym co czuje. Np bol w plecach bo nie umiem siedzieć prosto. W mózgu mi sie jakies dziwne rzeczy dzieją pod czaszka przy medytacji. Jakby cos czarnego o oleistego spływało i sie pozbywam tego. Potem liczę oddechu i myśle tylko o tym az osiągnę bloga pustkę. Kolejnym etapem