Wpis z mikrobloga

Mirki, za jakiś czas kończy mi się umowa na internet. No i myślałem o jakimś upgradzie. Bo ogólnie problem jest taki że obecnie mieszkam w średnio dużym mieście i na moje osiedle idzie tylko kabel miedziany który drastycznie ogranicza prędkość neta, za to zasięg mobilny bez problemu łapie 4g bo niedaleko jest antena. No i w sumie tu się zaczyna moje pytanie, co sądzicie o kupnie pakietu mobilnego (routera mobilnego/ karty SIM z netem) na domowy użytek? Na razie rzuciłem okiem na ofertę Playa, mają za 80zł bez ograniczeń ALEEEE po 300GB miesięcznie przyduszają transfer. No u mnie neta w domu się raczej nie oszczędza bo w kółko działa z 4-5 komputerów telefony telewizor, streamy, raz na jakiś czas coś się ściągnie więc podejrzewam że szybko by to 300GB pękło, znacie może jakieś lepsze oferty albo rozwiązania tej sytuacji? ! #internet #komputery #router
  • 23
@Tervaskanto gówno prawda, bo nie zwalnia. Jak serio masz takie problemy to to zgłaszaj na infolinię, a potem UOKiK jak nie pomogą.

@ZMMN Internet domowy T-mobile jest zajebisty, całkowity brak limitów, w wariancie za 50(?) i 60(?) zł/mies.
@Tervaskanto: może myślimy o innej ofercie
https://www.t-mobile.pl/pl/internet-domowy-tmobile

tutaj regulamin:
https://www.t-mobile.pl/r/repo1/tm/documents/doc_00008/D_007_0016635.pdf

3.1.2. Internet Domowy jest cykliczną usługą ważną dla każdego Cyklu Rozliczeniowego. Zapewnia on nielimitowany dostęp do mobilnego Internetu w Sieci, co oznacza możliwość korzystania z tej usługi w Sieci bez limitu objętości danych i bez zmiany deklarowanej dla danej opcji szacunkowej prędkości maksymalnej – przez cały czas obowiązywania Umowy.
@XkemotX: Ale po kablu masz ten internet, z karty SIM leci czy jak? Bo u mnie głównym bottleneckiem jest miedziany kabel, w Netii z tego co pamiętam powiedzieli że tu nie pójdzie więcej niż 20mbs, pobieranie w piku jak nikt nie używa neta jest na 1,4Mb/s, a przed chwilą ściągałem na telefonie z 4g to miałem 20Mb/s
@ZMMN Karta SIM, routerek albo masz własny albo dokupujesz od nich za 50/200zł. Ten za 200 ma te same parametry ale ma akumulatory więc da się go np. do samochodu zabrać na wycieczkę.
@ZMMN jak masz router to możesz też kupić sobie karty, np. za 10zł w Playu gdzie masz 1GB internetu, a działa on dosłownie tak samo jak sieć którą miałbyś w umowie. Starczy to na zrobienie kilku speedtestów, pobranie jakiegoś pliku do 1GB czy włączenie gry żeby sprawdzić ping, więc masz test internetu za grosze (w porównaniu do ceny umowy :D)