Wpis z mikrobloga

Grałem Kebabem. 200 lat gry i pół świata ma ze mną wojnę xD
Koalicja.
Nie wiem co jest grane, ale chyba najnowsze DLC coś zmieniło i jest gorzej.
Co mam robić? Podbijać po jednej prowincji?
Podbijam teren Polski? Mamelucy też dostają do agresywnej ekspansji.
Podbijam Mameluków? Chrześcijańska Europa dostaje na mnie - za agresywną ekspansję.

1. Bicie innych religii nic nie daje, bo wszystkim wzrasta - na mnie.
2. Przerwy nic nie dają, spada bardzo powoli.
3. W koalicji są wszyscy, od katolików po arabów.

Nie wiem kurna i wkurza mnie to... Podbijać po jednej prowincji, czy jak?
Zawsze mam pretekst do wojny i zawsze zabieram cel wojny + prowincje narodowe - moje.
#eu4
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Reiter: Dziwne, ja w ogóle nie mam problemu z AE gdy podbijam w takich regionach jak Mamelucy czy Polska (no, o ile nie zaczna sie dziac smieszne rzeczy, np emperor blobhemia z calymi balkanami xD) Tak tylko spytam, nie masz przypadkiem jakichś chorych modyfikatorów mnożących czynnik agresywnej ekspansji? Ewentualnie jeśli masz jakąś prowincję dawnego państwa, które zostało też zeżarte przez wroga, uwolnij je jako wasala i odbierz prowincje Reconquestem. To,
  • Odpowiedz
@YoniKaryjudo: Myślałem o wasalach, ale to jest zabawa i kombinowanie. Później trzeba odczekać rozejm itp. Najgorzej jak się okazuje, że mamy prowincje narodowe tego państwa... To szybko robią sojusz z Mamelukami i od nowa wojna na całego.

Gdzie sprawdzić te modyfikatory? Nic nie mam w panelu, tam gdzie modyfikatory są. Może gdzieś indziej?
Tak jak napisałem... Chrześcijanie nie mają z arabami sojuszu, a dostają obydwoje na mnie -. Niezależnie kogo
  • Odpowiedz
Myślałem o wasalach, ale to jest zabawa i kombinowanie. Później trzeba odczekać rozejm itp. Najgorzej jak się okazuje, że mamy prowincje narodowe tego państwa... To szybko robią sojusz z Mamelukami i od nowa wojna na całego.


@Reiter: Zaraz - jak Ty tego wasala tworzysz? Chodzi raczej o to, żeby stworzyć wasala ze swojej prowincji (wystarczy terytorial core), a nie uwalniać w ramach pokoju i potem wasalizować. I tak np. idąc
  • Odpowiedz
@Reiter: Tam gdzie Cię najbardziej AE boli, bo to ścina do 25%. Wszędzie to trochę bezsensu, bo Turcja ma modyfikatory do tańszego core'owania, a działając wasalami musisz anektować dyplomatycznie, czyli nie korzystałbyś ze swoich zalet i pewnie miał nadmiar admin pointów. Odwrotnie niż w przypadku Wielkiej Brytanii, bo ona ma właśnie bonus do diplo annex. Przy czym gdybyś miał to robić na większą skalę to wskazane są idee influence (dla
  • Odpowiedz
@Reiter: To zależy jaki modyfikator, może sie trafić jakiś z eventu i wtedy jest w tym okienku rządu, a może być jakiś naturalny np z formy rządu (chociaż nie wiem), również od tego czy to HRE czy nie jest zależny (ale wsm wątpie żeby mamelucy byli w HRE XD) jak chcesz to poczytaj, masz tu liste modyfikatorów które mają wpływ na AE: https://eu4.paradoxwikis.com/Relations#Aggressive_expansion
Szczerze to nie wiem jak osiągasz taki
  • Odpowiedz
@Reiter robisz błędy, tyle. Ottomanami Ottomanami najlepiej zniszczyć wszystkie mniejsze państwa na Bałkanach i anatolii. Potem zajmujesz Krym I wchodzisz w hordy I Rosję, tam praktycznie bez limitu można podbijać. W międzyczasie wchodzisz coraz bardziej w mamelukow, PersjeI Europę. Zabieraj prowincję tylko od państwa któremu bezpośrednio wypowiedziales wojnę. Modyfikator improve realtions przyspiesza spadek ae, to tyle, nic więcej nie poradzisz.
  • Odpowiedz
@KsiazePodziemi: W Europie graniczę z Rosją, Litwą, Polską, Austrią i Sabaudią.
Wszystko jest zrobione jak napisałeś.
Azja to Mamelucy i nie pamiętam nazw, ale Timurydzi nie powstali. Najwidoczniej za dużo zabieram.
  • Odpowiedz