Wpis z mikrobloga

Ciepła woda z bojlera vs. z miejskiej ciepłowni?

Doszły mnie słuchy, że w naszej wspólnocie, składającej się sumie z trzech połączonych kamienic, będzie zakładana ciepła woda użytkowa z mec tzn. z miejskiej ciepłowni, nie wiem jeszcze czy to się opłaca, bo warunków nie znam, ale z uwagi, że mam boiler na prąd, to raczej się opłaca. Mieliście podobne akcje u siebie?

Inny problem jest taki, że moja kamienica składa się w sumie tylko z trzech mieszkań w pionie. Sąsiad z parteru na pewno nie chce tego zakładać u siebie. Jeżeli ziom pode mną też nie będzie chciał, to robi się problem efektywności dostarczania wody, bo zanim do mnie doleci ciepła, sporo trzeba będzie spuścić zimniej, a licznik bije.

#oswiadczenie #woda #budownictwo #wodociagi #tegierozkminy #mieszkanie #dom
  • 9
@pogop: nie ma nic lepszego niz miejskie ogrzewanie i ciepla woda. I zazwyczaj to najtansza opcja. Ja mam tak ze bez wzgledu na to ile zuzyje ciepla i wody to caly rok mam wliczone te koszty w czynsz czyli 650zl za 50mkw
@potente: sąsiedzi pode mną mają junkersy. Poprzedni właściciel mojego mieszkania, po zaczadzeniu w okolicy zlikwidował gaz w mieszkaniu zupełnie. Rachunki za prąd mam około 150 - 210 miesięcznie w zależności od pory roku, więc dramatu wielkiego nie ma jak coś.