Wpis z mikrobloga

Zamówiłam wczoraj 1500 kg betonu. Z wniesieniem na 4 piętro. Dzisiaj dzwoni do mnie nieznany numer. Oto dialog:

Kierowca: dzień dobry, kierowca z liroy merlin. Które to jest piętro?
Ja: czwarte.
K: a jest tam winda?
J: nie
K: i tyle worków na 4 piętro? Ja to będę sam wnosił!
J: no wie pan, nie wiem jak się pan ze swoim szefostwem umawiał, ale ja dodatkowo za usługę wniesienia 6 stow zapłaciłam, także tak: tyle worków na 4 piętro
K: no jakoś się wniesie...

Szlag mnie trafił. Nie dość, ze gość będzie to wnosił przez 5 godzin albo lepiej, to jeszcze pewnie umrze gdzieś po drodze. Posralo ich w tym sklepie. #liroymerlin ##!$%@?
  • 788
  • Odpowiedz
@Vilyen: 60 kursów na 4 piętro z 25kg obciążeniem na plecach, według mnie to niemożliwe żeby jedna osoba to ogarnęła nawet jak przyślą kulturystę :D współczuje chłopu, na jego miejscu złożyłbym wypowiedzenie od razu bo kogoś solidnie #!$%@?ło kto ten transport zaplanował..
  • Odpowiedz
  • 82
@Triplesix: ja tez mu bardzo współczuje. Mam nadzieję że koniec końców załatwi sobie kogoś do pomocy. Ja wczoraj robiłam kilka kursów z workami z klepkami z podłogi i mimo ze włażę tu 4 razy dziennie (praca, spacery z psem) to ostatni kurs ledwo weszłam.
  • Odpowiedz
wiem wiem, woda odparuje


@polutt: Trochę może odparuje ale wiązanie cementu to nie jest odparowywanie wody, ta woda wchodzi w reakcje chemiczne:

6 CaO·SiO2 + 9 H2O → 6 CaO·SiO2·9 H2O

3 CaO·Al2O3 + 12 H2O → 3 CaO·Al2O3·12 H2O
  • Odpowiedz
To sa takie drewniane prostopadłościany(potocznie mozna by nazwać belkami). Taka podłoga ma tę zaletę, że jest lżejsza i bardziej izoluje(potocznie mówiąc jest cieplejsza) i szybko ją można zrobić.
  • Odpowiedz
@laza: pewnie masz rację, ale spróbuj wejść 60 razy na 4 piętro w bloku nawet bez obciążenia :D to jak spacer 240 pięter do góry i z powrotem, każdy by dostał zawału.
  • Odpowiedz
@laza: na wózku to skończy chłop na starość jak tak będzie dźwigał. Szczerze, to kierownik co wydał zlecenie do wykonania powinien tak #!$%@?. Może by zrozumiał co zleca pracownikom, bo pewnie jest oderwany od rzeczywistości i myśli, eee takie tam woreczki, eee 4 piętro, to jeden da radę od 11 do 15, a jak się pośpieszy to szybciej do domu pójdzie.
  • Odpowiedz
  • 125
@krolcz fahofcy XD wolą lać tonami beton w bloku, niż zrobic lekka konstrukcje, która by wyszła taniej, mniej roboty, do tego by miała cieplej xD
  • Odpowiedz
@Vilyen: ciężko nawet to skomentować, bo to jest jakieś poważne nieporozumienie jak można w ogóle takie teorie głosić. Obciążenie użytkowe w mieszkaniach jest przyjmowane 200kg/m^2, a stałego nikt nigdy w życiu by nie przyjął pod parkiet żeby sumarycznie wylewki+użytkowe wynosiło 1000kg/^2.
  • Odpowiedz