Wpis z mikrobloga

Zamówiłam wczoraj 1500 kg betonu. Z wniesieniem na 4 piętro. Dzisiaj dzwoni do mnie nieznany numer. Oto dialog:

Kierowca: dzień dobry, kierowca z liroy merlin. Które to jest piętro?
Ja: czwarte.
K: a jest tam winda?
J: nie
K: i tyle worków na 4 piętro? Ja to będę sam wnosił!
J: no wie pan, nie wiem jak się pan ze swoim szefostwem umawiał, ale ja dodatkowo za usługę wniesienia 6 stow zapłaciłam, także tak: tyle worków na 4 piętro
K: no jakoś się wniesie...

Szlag mnie trafił. Nie dość, ze gość będzie to wnosił przez 5 godzin albo lepiej, to jeszcze pewnie umrze gdzieś po drodze. Posralo ich w tym sklepie. #liroymerlin ##!$%@?
  • 787
  • Odpowiedz
  • 384
@polutt: po pierwsze to będzie obciążenie liniowe a nie punktowe. Po drugie wszędzie w blokach są porobione wylewki praktycznie tylko ja nie mam. Po trzecie to wyjdzie ok 100kg na m2 a taka podłoga w bloku wytrzymuje spokojnie do 1000kg na m2.
  • Odpowiedz
  • 1072
Widzę sami budowlańcy na pokładzie :P Tutaj komentarz do wszystkich którzy mają wątpliwości: to nie jest moja samowolka. Było to konsultowane z profesjonalistami. Nikomu sufit na głowę nie spadnie.
  • Odpowiedz
  • 218
@Vilyen nie prościej było tam dać jakiś styro przy takich różnicach? Lanie takiej ilości betonu na posadzkę w bloku brzmi trochę dziwnie, poza tym ciekawy temat odnośnie urabiania takiej ilości w bloku XD Od razu przypomina mi się historia, jak babka w bloku zamówiła big-baga do remontu. Ustawiając go w mieszkaniu XD Takie #truestory z #bydgoszcz
  • Odpowiedz
@Vilyen: nie mowie, że się zawali, ale to trzeba jeszcze rozrobić z wodą w betoniarce (pewnie 4 litry na każde 25 kg) - wiem wiem, woda odparuje. A na to pójdzie pewnie jakaś drewniana podłoga/panele.
Powinien zapytać czy to kamienica czy wielka płyta, bo szczerze to oczami wyobraźni miałem te nowoczesne deweloperki z właśnie krzywymi, kartonowymi stropami
  • Odpowiedz
@Vilyen: no ale skoro się nie znasz to po co mówisz, że wylewka musi mieć minimum 4 cm


poza tym, skoro masz nierówną podłogę i maksymalnie 5 cm różnic to ta gównozaprawa z leroja Ci się odspoi od starej wylewki.
  • Odpowiedz
@Vilyen: do wszystkich budowlańców co znają budowę z Muratora.
1,5t to waży ok. 3,5cm wylewka betonowa w 20m2 pokoju, więc wcale nie przegina pały.
Poza tym skoro konsultowała z profesjonalistami to luz. Zerwie istniejące warstwy posadzkowe i zaprojektuje się nowe tak, by konstrukcja stropu to przeniosła.
  • Odpowiedz