Wpis z mikrobloga

Ktoś zastanawiał się kiedyś dlaczego politycy zamiast podejmować dobre decyzje które pozwoliłyby na to aby społeczeństwo się bogaciło a co za tym idzie było szczęśliwsze nie idzie tą drogą? Przecież taki ruch zapewniłby im kilka kadencji rządów i poparcie większości społeczeństwa. #!$%@?ć kwestie światopoglądowe przecież nawet taka #neuropa głosowałaby na #korwin czy #braun gdyby ich zarobki w ciągu kilku lat powiększyłyby się o połowę co pozwoliłoby im jechać gdzieś na fajne wczasy czy kupić lepsze auto.
Dlaczego zatem władza kieruje się zasadą im gorzej tym lepiej? Np obniżenie socjalu czy podatków w jednym miejscu pozwoliłoby na ich przyrost w innym miejscu np vat. I nie chce mi się wierzyć że wykopowi eksperci posiadają lepsze wykształcenie od dzieci polityków w których edukacje rodzice władowali 10x tyle xD Oni muszą o tym wiedzieć...
#polityka #4konserwy
  • 15
@gwiezdny_wodnik: do tego zwykle potrzeba rozwiązań, które a) są źle odbierane, skutkują protestami (zabranie przywilejów określonym grupom, realna reforma systemu emerytalnego, składkowego, etc.), b) mają skutek ale dopiero długofalowy, a tym się głosów wyborców doraźnie nie kupi.

Jak dajmy na to wydłużysz wiek emerytalny (już nie mówiąc o bardziej drastycznych zmianach systemu) bo to logiczne, bo żyjemy dłużej, bo matematyka mówi, że no nie da rady inaczej - to padniesz ofiarą
zarobki w ciągu kilku lat powiększyłyby się o połowę co pozwoliłoby im jechać gdzieś na fajne wczasy czy kupić lepsze auto.


@gwiezdny_wodnik: poza tym co by nie mówić, to przecież tak się dzieje w Polsce od kilku- kilkunastu lat. Skok poziomu życia jest znaczny, ale tego się tak nie dostrzega, bo następuje on stopniowo, chyba że ktoś by się wyprowadził z Polski w 2005 i wrócił w 2018.
@Sl_w_k_1: ale to prowadzi do tego że nie opłaca się pracować tylko ciągnąć socjal i pracować na czarno
@Matyson: ten długofalowy skutek spokojnie w przeciągu kilku miesięcy nastąpi to jedno a drugie to że zawsze można skorzystać z kredytów czy też w inny sposób pokryć braki z które by wynikły z obniżki podatków - tak wiem że to głupio brzmi ale powinno działać ;)
Po co kręcić na siebie bata
ale to prowadzi do tego że nie opłaca się pracować tylko ciągnąć socjal i pracować na czarno


@gwiezdny_wodnik: Wszystko zależy jakie, kto ma ambicje. Zachęcam do nie mierzenia ludzi swoją miarą. Naprawdę są ludzie, którzy oczekują od życia więcej niż #!$%@?ć się wieczorem i przeżyć do 1go. Socjal większych aspiracji nie zaspokoi.
Wszystko zależy jakie, kto ma ambicje

@kurczok: Rozumiem że ty wolałbyś zarobić 2k w obozie pracy w którym odechciewałoby Ci się żyć niż spokojnie przebiedować na socjalu za powiedzmy 1.5k?

Masz na myśli ciekawe prace które sprawiają przyjemność a przecież masa zawodów to jednak męczarnia i jedynym czynnikiem motywującym jest kasa.

Socjal większych aspiracji nie zaspokoi

Oczywiście że może zaspokoić bo w wolnym czasie człowiek który wie że będzie wykonywał męczącą
@gwiezdny_wodnik: Pewnie, że bym wolał. Szczególnie, że jak już 75% załogi odeszła na ten socjal, to nagle się piniondze na podwyżki u Janusza znalazły.

No chyba żartujesz XD Żeby czytać te książki, to trzeba je najpierw mieć. Za 1500 zł miesiące chcesz książki kupować ?? XD
@gwiezdny_wodnik: A zastanawiałeś się po co politycy ponadprzeciętnie często wysyłają swoje dzieci do prywatnych, albo zagranicznych szkół i ładują w ich kształcenie tyle kasy, mimo że mają wpływ na system publicznej edukacji, który by mogli teoretycznie w pewnym zakresie ulepszyć? Albo dlaczego stworzyli sobie w jakimś sensie odrębny system opieki zdrowotnej?

@kurczok: czytnik za 300 i pirackie ebooki z neta a jeśli legalnie to istnieją biblioteki. Serio nie trzeba zarabiać milionów aby żyć szczęśliwie i na poziomie(oczywiście od jakiegoś poziomu). Inna sprawa że wielu osobom które mają zbyt wiele wolnego czasu #!$%@? i zamiast się rozwijać pije i popada w depresję ;)
@matluck: myślę że to trochę co innego bo jednak przez to że ładują więcej pieniędzy poziom musi być wyższy.
@matluck: Może dlatego, że jak zaniedbujesz szkolnictwo czy służbę zdrowia to trudno będzie ją w miesiąc naprawić(zakładają, że będą chęci naprawy)?
Żeby obniżyć podatki, musiałbyś mocno ograniczyć wydatki państwa. Tylko jak ograniczyć wydatki, skoro ZUS czy NFZ potrzebują dziesiątek miliardów złotych rocznie więcej? Sama dziura w ZUS to 50 mld złotych.
@gwiezdny_wodnik: Oczywista oczywistość. Mi chodziło o to, że ich czyny mówią, że zdają sobie sprawę z tego jak kiepskie jest publiczne szkolnictwo, mają władzę by podjąć dobrą decyzję i zyskać nieprzebrane rzesze elektoratu, a mimo to wciąż wybierają źle. Na tym poziomie łączy się to z kwestią, którą podniosłeś.

Jednym z pierwszych politycznych wspomnień, które zarejestrowałem na długo zanim zacząłem się chociaż trochę interesować polityką, była nagonka medialna na posłów bez
Zastanawia mnie czy w szeroko rozumianym państwie nie ma jakiegoś wewnętrznego oporu przed próbą wydźwignięcia mas na jakiś wyższy poziom


Nie nie ma i nie będzie do czasu aż społeczeństwo od dzieciństwa nie będzie ogłupiane.

@matluck:
Za pomocą mediów społeczeństwo jest urabiane w taki sposób aby interesowało się intelektualnym szambem i nic nie wiedziało (nie twierdzę że jestem wyżej ale staram się nie klikać chociaż tych clickbaitowych newsów o aktorach czy
@gwiezdny_wodnik: Nie jestem pewien czy się zrozumieliśmy.

Nie nie ma i nie będzie (oporu przed wydźwignięciem ludzi na wyższy poziom) do czasu aż społeczeństwo od dzieciństwa nie będzie ogłupiane.


Miałem na myśli fakt, że państwo w tym względzie dopełnia dzieła zniszczenia, a jak by ktoś chciał temu zapobiegać to napotyka opór.

TV oglądam jedynie u kogoś i większość programów w godzinach w których ludzie ją oglądają to ogłupiacze w stylu trudna
@matluck: Pamiętaj, że bogatsi zawsze będą wysyłać pociechy do lepszych szkół. Nie oszukujmy się, publiczne szkolnictwo nigdy nie osiągnie wyników prywatnych szkół w których czesne wynosi ogromne pieniądze.
@gwiezdny_wodnik: Pamiętajcie, że politycy są zakładnikami obywateli, a celem polityka jest zdobycia władzy. Jeżeli obywatele chcą socjalu i słomianych inwestycji to politycy będą to obiecywać i robić. Mamy strajk nauczycieli, że zbyt mało zarabiają. Czy mamy dyskusje, że polskie szkolnictwo potrzebuje reformy?
@gwiezdny_wodnik: Ogłupiacze wbrew pozorom są konieczne, inaczej nie mógłbyś w nieskończoność napędzać konsumpcji. Poza tym nikt nie zagłosuje na kogoś kto wprowadziłby konieczne reformy, które być może przyniosłyby fajne efekty za 5-10 lat skoro inni juz teraz dają 500+ na brajanka, a co bedzie za 5 lat to kogo to obchodzi ( ͡° ͜ʖ ͡°) Poza tym to tu jest Polska i gospodarka nikogo nie obchodzi, nawet