Wpis z mikrobloga

Może być dowolny karabin nie samopowtarzalny ja się nie upieram.


@PolacoEsMasGrandeRobaco: zastanawiam się jak będziesz uprawiać sportowe strzelectwo dynamiczne w ramach ligi IPSC bez broni samopowtarzalnej.

Ależ ja nic do myśliwych nie mam uważam jedynie że broń powtarzalna nie jest im do ich hobby
  • Odpowiedz
Które można trenować repliką jak komuś ciężko udać się na strzelnice.


@PolacoEsMasGrandeRobaco: nie, nie można trenować wall drilla repliką. Wall drill ma wytrenować pamięć mięśniową. Nie zrobisz idealnie tak samo działającej repliki, gdyby tak było wszyscy używaliby replik zamiast zużywać iglice.
  • Odpowiedz
@JudzinStouner: #!$%@?, no nie wiadomo, czy czasami zza rogu nie wyskoczy ktoś z większą giwerą. Uważam, że M16 to jest minimum by czuć się bezpiecznie, chociaż raz na ulicy trafiłem na dresa z M249 i musiałem go przepuścić w kolejce po bułki.
  • Odpowiedz
@PolacoEsMasGrandeRobaco: ja się zastanawiam po co w ogóle poruszać temat ograniczania broni. W samej Nowej Zelandii padło stwierdzenie, że to pierwszy taki przypadek od 1990 roku, czyli od prawie 30 lat. Jeden szaleniec co 30 lat to statystycznie nie jest powód by iluś milionom ograniczać wolności. Ile osób przez te 30 lat kupiło broń i bezpiecznie uprawiało hobby?
Oni do debaty powinni wrócić jak emocje ostygną, a nie na gorąco
  • Odpowiedz
@blisko_kebab: też na to liczę, bo ograniczanie broni ze względu na jednostkowy przypadek jest głupie.

Co zrobić z istniejącą bronią?


Odkupić z budżetu po realnej wartości rynkowej z doliczeniem odszkodowania. A nie, wróć, żyjemy w Polsce. Komenda Wojewódzka Policji nakazałaby zdanie broni za darmo pod rygorem wszczęcia postępowania karnego i grzywny ( ͡°
  • Odpowiedz