Wpis z mikrobloga

Na simracing.pl pojawił się cały zestaw do simracingu.

1. Czy na tym PC uda mi się polatać z VR 90fps i w miarę ładnie graficznie? Gry jakie mnie interesują, to głównie AC, dirt rally, iracing. no i oczywiście acleague chciałbym pojechać :)
2. Czy oculus jest aktualnie najlepszym wyborem do simracingu? Zależy mi też na łatwości obsługi, bo nie będę miał czasu się z tym "użerać" w nieskończoność.
3. Jak oceniacie cały zestaw, co byście zmienili i czy wypada to waszym zdaniem korzystnie cenowo?

Specyfikacja w spojlerze


#acleague #assettocorsa #assettocorsacompetizione #simracing #pcmasterrace #dirtrally #virtualreality #oculusrift
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MSI GTX 1080 Founders Edition


@mlodyteam: Średnio bym powiedział wymieniłbym na używkę 1080ti lub 2080 ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zasilacz jeszcze da radę bo dobrej firmy ALE już 2080Ti bym nie wkładał bo za dużo prądu żre ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@mlodyteam: zdecydowanie lepiej HTC Vive Pro niż Oculus, chociaż wiem jaka jest różnica cenowa ;) jednak wyświetlacz z Pro miażdzy Oculusa/zwykłego Vive'a. Zdarzyło mi się korzystać z Vive'a oraz Pro zarówno na gtx 1070 jak i 1080ti, więc pozwole sobię strzelić, że wydajnościowo się łapiesz ;) w AC bawiłem się super.
  • Odpowiedz
@mlodyteam:
- powinno dac rade, braciak smiga VR na 680 jak dobrze pamietam, wiadomo low ale soft Oculus ma swoje szcztuczki by gra byla plynna i grywalna - tak, sam widzialem to w akcji. Gorzej z konkurencja gdzie ich "API" nie ma takich optymalizacji jak Oculus
- tak jesli chodzi o latwosc obslugi, jesli sim racing to Pimax ale to duzo wiecej kosztuje ale ma tez lepsze ficzery wlasnie pod
  • Odpowiedz
zdecydowanie lepiej HTC Vive Pro niż Oculus


@dirtz: dzięki, nawet nie wiedziałem o istnieniu czegoś takiego :) Nie wiesz przypadkiem jak wygląda optymalizacja, wymagania sprzętowe w porównaniu do oculusa, łatwość konfiguracji na wyżej wymienionych simach i odczucia fov?

Gorzej z konkurencja gdzie ich "API" nie ma takich optymalizacji jak
  • Odpowiedz
@mlodyteam: Wydaje mi sie ze obecnie te 350 funtow, to spoko cena, nie wiem ile w PLN. Mysle ze cena do jakosci jest idealna. Kiedys to 3x tyle kosztowal :).

Chyba zle mnie zrozumiales, to OCULUS posiada API i swoje sztuczki sprawiajace ze gry sa duzo lepiej grywalne na gorszym sprzecie, jak wspomnialem wyzej brat gra na 680 w topowe gierki - wiadomka ze high to nie jest ale nawet
  • Odpowiedz
@Chilli_Heatwave: W Assetto Corsa nie polatasz w domyślnym odświeżaniu (90Hz stale) na multi w niczym. Chyba że zainwestujesz w 2080TI.
Taka natura Assetto Corsy.
W iRacing to na tosterze osiągniesz 90fps.
Dirt Rally nie wiem, ale stawiam że bez problemu.

Okulary
  • Odpowiedz
@mangolele: Ladne podsumowanie. Wiem o tym Peemaxie, ale dalem koledzie dla wiekszego sprektrum urzadzen VR, wiele osob zachwyca ale jak dla mnie rozdziala ponad wszystko to zla droga a to co oferuje Oculus na PC czy mobile jest jak na raczakujace VR w drugim renesansie jest akceptowalne - cena, jakosc, wykonanie, content, noob friendly, itd
  • Odpowiedz
@mangolele: serdecznie dziękuję za rzeczową wypowiedź :)

Czyli według Twojej oceny, zestaw ma ręce i nogi.

Wstępnie planowałem jakiś niedrogi rig pokroju playseat (lub Simetik K2) + fanatec CSW + pedały CSL LC + oculus cv1 i PC, który to udźwignie. Sęk w tym, że nie będę miał hiper dużo czasu na grę, a i finansowo chciałbym się zmieścić jak najniżej. Kupując wszystko nowe pod siebie ciężko będzie się zamknąć w 15k pewnie
  • Odpowiedz
@mlodyteam: Na GDC które zaczyna się w poniedziałek ma być według plotek pokazany Refresh Rifta z większą rozdziałką ekranów i lepszą optyką. Ja bym czekał bo raczej cena będzie blisko normalnego Rifta obecnego (399 euro bez zniżek) aniżeli skok na kase jak Vive Pro.

Sklepy w US podobno nie mają dostaw Rifta standardowego więc możliwe że będzie szybkie wyparcie go przez Rifta S
  • Odpowiedz
@mlodyteam: powiedział bym że komputer z tamtego zestawu jest lepszy.
Jak Rift ci nie wystarczał w iR to sobie daj spokój z vr w ogóle chwilowo :p
PSVR to liga niżej OR.
Uczucie prędkości, tak, fov.

CSL Elite P1 to od razu zamień na co innego jak byś
  • Odpowiedz
Na GDC które zaczyna się w poniedziałek ma być według plotek pokazany Refresh Rifta z większą rozdziałką ekranów i lepszą optyką.


@Navari: dzięki za info :)

Jak Rift ci nie wystarczał w iR to sobie daj spokój z vr w ogóle chwilowo
  • Odpowiedz
@mlodyteam: Dla mnie 110° Oculusa to trochę mało, widać plastik po bokach jak zaczniesz się rozglądać.
Vive ma ten sam fov, lecz podobno w praktyce jest on większy.

Co do kierownicy, nie jest to najlepszy wyrób. Jest dobra, jak porównamy z konkurencją , ale prawie wszystkie pozostałe od Fanateca są lepsze.
Na pewno ma 1 duży plus, jest najtańsza.
  • Odpowiedz