Wpis z mikrobloga

#iphone #ios grałem sobie przed chwila w pubg na iphone X trochę się rozgrzał i po czasie gra zaczęła strasznie klatkowac wiec wyszedłem do systemu i to samo jakby było 10fps wszystko zaczęło lagować po paru minutach się uspokoiło.Tu pytanie czy to normalne ze się tak dzieje przy rozgrzanym iPhonie czy może w takiej sytuacji powinienem iść do serwisu niech to sprawdza ?
  • 21
@TyWykop: iphone i gra zaktualizowana do najnowszej wersji? Ile masz wolnej pamięci? Programy w tle zamknięte? Sprawdź która aplikacja najbarziej zużywa baterię. Jak to nie pomoże to wykonaj twardy restart telefonu.
@patrol798: jasność tak na ok.70%,grafikę nie mam ustawiona na najwyższą , jest optymalna żeby nie przeciążać procka i oszczędzać baterie i tak lądowałem go w tym czasie.Pomyslalem żeby włączać oszczędzanie baterii może to coś pomoże ?
@TyWykop: z tego co czytam na necie to problem dotyka wielu użytkowników iPhone którzy grają w tą grę, a winą jest polityka Apple, który nie dostarcza odpowiednich narzędzi developerom do optymalizacji ich oprogramowania. Oszczędzanie baterii tylko pogorszy sprawę. Na reddit jeden użytkownik w USA zareklamował iPhone i dostał nowego X, który się już nie grzał.
@TyWykop: chodziło o nadmierne grzanie się baterii podczas gdy wlasnie w tą grę. Być może zrobili testy i okazało się że jest coś jednak nie tak z telefonem też. Spróbuj się skontaktować z Apple Support i sprawdzą Ci telefon może. Jak zgłaszałem kiedyś problem to robili test telefonu online
@TyWykop: dziwne bo grałem trochę na swoim 8 plus na deptakach ultra płynnych i nie miałem takiego problemu
Telefon był wyczuwalnie cieplejszy, ale nie na tyle, żeby spadały fpsy
@TyWykop: jeżeli ładowałeś mocniejszą ładowarka z niskiego poziomu baterii + gra w pubg to możliwe, że temp mocno skoczyła
Na przyszłość staraj ładować przy wysokim poziomie naładowania, wtedy telefon ładuje się znacznie niższym prądem przez co bateria jak i telefon się nie nagrzewają