Wpis z mikrobloga

Mirabelki,
Nie wiem w sumie jak oczyszczać swoją cerę. Jest wrażliwa i lekko przesuszona a jednocześnie mam wypryski i sporo zaskórników na nosie oraz rozszerzone pory w paru miejscach. Mam problem z doborem pielęgnacji, bo produkty na niedoskonałości cery zwykle mnie podrażniają i przesuszają. Potrzebuję więc łagodnego a jednocześnie skutecznego oczyszczenia. Myślałam o peelingach enzymatycznych, ale używałam jednego z Ziaji i nie zauważyłam efektów ( ͡° ʖ̯ ͡°) pomijając już, że skład nie był najlepszy. Jedyne, co dobre udało mi się dobrać to produkt do mycia twarzy, ale wiem, że to za mało dla mojej cery (i tak ta pianka mi poprawiła stan skóry, o czym pisałam kiedyś, ale czas na kolejny etap).
Dlatego zastanawiam się, czy jeszcze jestem w stanie sama to ogarnąć czy jednak muszę zacząć chodzić częściej do kosmetyczki. ¯\_(ツ)_/¯

#mirabelkopomusz #pielegnacja #kosmetyki
  • 21
@Luuna: Regularne wizyty u dobrej kosmetyczki dużo dają. Dobrej czyli takiej, która właściwie określi stan Twojej skóry i dobierze pielęgnację. Oczyszczanie u kosmetyczki zawsze będzie dokładniejsze i bardziej higieniczne niż w domu. Samodzielnie możesz sobie narobić więcej problemów, np. wyciskając zaskórniki niedokładnie i namnażając je, roznosząc bakterie po twarzy.
No i dieta jest bardzo ważna. Ostre rzeczy i słodycze nasilają problemy z cerą, mleko i biały ser też mogą źle działać,
@gfgfgfa: Pewnie Isana. Mnie po niej tłuszczy, ale o dziwo bez dziwnych konsekwencji. Z tych wszystkich myjadeł tylko mus z eco laboratorie się sprawdził, a u mnie są sensacje na twarzy po prawie wszystkim dlatego przeszłam na ocm.
@Luuna: ja OCM nie lubiłam ze względu na babranie się ścierkami, więc teraz używam olejku do mycia twarzy bielenda botanic SPA, porządnie i przez chwilę masuję skórę, spłukuję i domywam pianką. Czy jest idealna? No nie ( ͡° ͜ʖ ͡°) czy jest lepiej? Zdecydowanie. Pory mam rozszerzone bo taka moja uroda, ale są czyste (tylko na skrzydełkach nosa się zdarza jakaś kropka), nie mam przesuszu, suchych placków,
@Luuna przeszłam przez trochę kosmetyków w życiu kupowanych bo reklama czy na opakowaniu napis, także tych droższych typu clinique i mam teraz ogarniętą pielęgnację tak, żeby oczyszczać, ale nie naruszać skóry za bardzo i to się sprawdza. A kiedyś ehh, na peelingu napisane 'do codziennego użytku' to jebs na ryj dwa razy dziennie, a potem płacz, że skóra okropna xD
@kwasnydeszcz: używam hydrolatów (czyli po normalnemu toników) i bardzo lubię, używałam kremu kurkuma, ale dla mnie za bardzo tłuścioch (kiepsko się wchłania), teraz mam przeciwzmarszczkowy i na noc jest super, mam też maseczki (ta z kurkumą jest mega) i śmietankę do demakijażu, którą w sumie używam jak ten olejek. Aaa i płyn micelarny - taki makijaż co ja robię (dużo cieni, ale normalny tusz i podkład mineralny) to się akurat sprawdza.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Luuna: Nie polecam mycia twarzy mydłem, stosowania kosmetyków z Ziaja i OCM (mam podobną cerę do Twojej, u mnie się nie sprawdziło). Polecam dołączyć do grupy na fejsbuku Składy kosmetyków przestaną być niewiadomą, to skarbnica wiedzy. Ja bardzo lubię żele do mycia twarzy i toniki z ecolab, kremy z fitokosmetik, olej z czarnuszki, konopi, nasion winogron (nakłada się je na wilgotną skórę) ;D
@szakira_szakira: Toniki z ecolab i w sumie nie tylko mają substancje myjące w składach, które mocno podrażniają. Jak już czymś tonizować wrażliwą cerę, to hydrolatami. Wiadomo, że każdy kieruje się tym co mu pomogło, ale też warto pamiętać, że mi pomogło != pomogło każdemu. Niektórych metod można po prostu spróbować.