Wpis z mikrobloga

Mirki, znajomość którego programu bardziej przyda się w branży energetycznej/elektrycznej - AutoCAD czy Solidworks? Jestem na 3 roku studiów (elektroenergetyka) i mam możliwość zrobienia kursu z każdego z tych programów (pierwszy odpłatnie, drugi za darmo), jednak nie wiem, który bardziej mi się przyda. W przyszłości chciałbym projektować linie kablowe SN i WN, ale to jeszcze nic pewnego.
#elektryka #energetyka #inzynieria
  • 13
@mich_uj: od biedy w 3d będziesz mógł składać HV Boxy i robić rysunki zlozeniowe i wykonawcze. Juz lepiej AutCAD elektryczny i wiedziedz gdzie jaki klawisz i jak ulatwic sobie zycie bo tam to glownie spryt sie liczy.
@Uri_: siedze na acadzie od R14, z przerwami na rozne wynalazki innych firm przy zmianie pracy. Do wiekszosci zastosowan podstawowe rzeczy wystarcza, jesli firma korzysta z czegos nietypowego, lub mocno specyficznych funkcji, to zazwyczaj ktos cie tego nauczy. Bo maja swoja sciezke i metody dzialania.

Wazne zeby potrafic korzystac z softu, nie pogubic sie jak trzeba wykonac podstawowe dzialania itd.
Przeciez nikt nie bedzie chcial od delikwenta zeby na rozmowie o