Wpis z mikrobloga

#ukraina
Ta zadyma ze zbożem to jest wielki dar od losu dla nas, który być może pozwoli nam uchronić się przed naprawdę poważnymi problemami gospodarczymi w przyszłości. Maski bowiem opadły i zobaczyliśmy z kim mamy do czynienia tam na wschodzie i jakie scenariusze w przyszłości mogłyby być realizowane.

Wyobraźmy sobie zatem teoretyczny wariant rozwoju wypadków, gdyby Ukraina weszła do Unii w nieodległej przyszłości. Polskie rolnictwo zostaje zmiecione z planszy, montownie przenoszą się nad Dniepr (3x tańsza siła robocza), a Ukraina za garść ojro gra z niemiaszkami przeciwko Polsce. Efekt: totalna gospodarcza zapaść Polski (z angielskiego economic collapse )

A o taką perspektywę zabiegają z bezrozumną zapalczywością tępe piswskie łby. Ale po ostatnich wydarzeniach nawet w tych wątłych rozumkach zabrzęczal dzwonek alarmowy. Co jednak ważniejsze w społeczeństwie narasta świadomość jakie mogą być skutki wpuszczenie tego bezwzględnego, przebiegłego i cynicznego towarzystwa na unijne salony. Na razie Ukraińcy stoją jeszcze przed progiem, ale już próbują nas podgryzać i podjudzać innych domowników przeciwko nam.

Tak więc dobrze, że wybuchła ta awanturka o zboże oligarchów, bo jest szansa że decydenci zaczną działać w oparciu o bardziej racjonalne przesłanki, a nie na bazie naiwnych emocji i pustych sloganów, że Ukraińcy walczą o naszą wolność.

Aczkolwiek jest zagrożenie, że pisowska frajernia znowu da się omamić jakimiś uchwałami ukraińskiego parlamentu “o wdzięczności” czy innymi tego typu pustymi zagrywkami
  • 33
@yosemiti: zaglosujesz na pis, moze bedzie git moze nize, zaglosujesz na po, to pewnie wpuscimy ukraine na unie; zaglosujesz na korwina,

Wyobraźmy sobie zatem teoretyczny wariant rozwoju wypadków, gdyby Ukraina weszła do Unii w nieodległej przyszłości. Polskie rolnictwo zostaje zmiecione z planszy, montownie przenoszą się nad Dniepr


@yosemiti: Pomijając fakt, że wejście Ukrainy do UE w nieodległej przyszłości jest tak prawdopodobne jak ugandyjska kosmiczna misja załogowa na Marsa, to żeby Ukraina mogła wejść do Unii zgodę musiałby wyrazić każdy kraj członkowski w tym Polska. I zanim by weszła trwałyby długie i żmudne
Szkoda, że takie wyważone i merytoryczne komentarze dostają po kilka plusów co najwyżej...Wejście Ukrainy do UE to dla nas katastrofa. Nie od razu oczywiście, ale to będzie powolna agonia. Kilka kilometrów za Rzeszowem kraj, do którego zacznie wracać ludność po wojnie + inwestycje zachodu + już bodajże 25% energii z elektrowni jądrowych + 4 razy niższe zarobki niż Polaków. DRAMAT DRAMAT DRAMAT. Polska musi zrobić wszystko, żeby Ukraina nie weszła do Unii
Jeżeli z 27 krajów Unii i prawie drugiego tyle w różny sposób stowarzyszonych tylko Ty i Madziary mają problem z ukraińskim zbożem, TO NIE MA ŻADNEGO PROBLEMU UKRAIŃSKIEGO ZBOŻA, tylko kąfiarzy z wolnym rynkiem.
Kilka kilometrów za Rzeszowem kraj, do którego zacznie wracać ludność po wojnie


@pawelgie: Sami Ukraińcy szacują, że jednak nie będą wracać ci co siedzą do tej pory na zachodzie. Szacują, że 60% zostanie, a w grupie ludzi którzy skończą edukację w Europie i wejdą na rynek pracy to nie wróci prawie nikt. Już teraz mają kosmiczny problem demograficzny i ratowali się studentami z krajów 3 świata. Dolicz do tego inwalidów wojennych,
@yosemiti: Zanim Ukraina wejdzie do Unii, to już dawno będzie #!$%@?łkiem o populacji mniejszej niż Rumunia, z gospodarką mniejsza niż PKB Podlasia. W większości z resztą w amerykańskich rękach.
Z czysto demograficznego punktu widzenia, Ukraina nie ma przyszłości i jest skazana jeśli nie na kompletną zagładę, to conajmniej na totalne zepchnięcie na margines.
tak prawdopodobne jak ugandyjska kosmiczna misja załogowa na Marsa


@JPRW: to patrz na to:

Uganda ma jednak całkiem poważny atut – położenie kraju sprawia, że jest doskonałym miejscem do startu rakiet wynoszących ładunki na orbitę.

Chris jest twórcą Afrykańskiego Programu Badań Kosmicznych

Zespół Chrisa rozpoczął budowę pierwszego afrykańskiego samolotu, będącego wprawką przed skonstruowaniem ugandyjskiego promu kosmicznego.

African Skyhawk to zaledwie próba generalna przed budową prawdziwego promu kosmicznego.

Skonstruowanie promu o nazwie
@mk321: Wiem i dlatego właśnie napisałem o Ugandzie a nie Zimbabwe na przykład ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tak jak w przypadku Ukrainy mówimy o czymś co nie jest nierealne, ale jest szalenie skomplikowane, trudne i wymagające bardzo dużo czasu.
@jozef-dzierzynski: lol, kropla drąży skałę. Że też Polacy po otwarciu granic UE nie wyjechali w 100% żeby zarabiać 4 razy więcej. Taki odbudowujący się kraj będzie atrakcyjnym miejscem dla sporej grupy ludzi. Polska to odczuje, z każdą kolejną fabryką przeniesioną na wschód. To będzie dla nas powolne ale bolesne.
takie wyważone i merytoryczne


@pawelgie: ta merytoryka polega na tym, że chłopek roztropek ogarnął, że każdy kraj stara się pilnować własnej dupy. Byłby murowany nobel z politologii ale akurat nie przyznają.
Wejście Ukrainy do UE to dla nas katastrofa.


@pawelgie: wejście Ukrainy jest nierealne w perspektywie 1-2 dekad, nie mówiąc o tym, że Holandia, Francja, Włochy i Polska miałyby bardzo mocne obiekcje dotyczące rolnictwa Ukraińskiego. A korupcja jest tam tak gigantyczna, że trzeba kilku pokoleń żeby wyczyścić chlew.
Kilka kilometrów za Rzeszowem kraj, do którego zacznie wracać ludność po wojnie + inwestycje zachodu + już bodajże 25% energii z elektrowni jądrowych + 4 razy niższe zarobki niż Polaków. DRAMAT DRAMAT DRAMAT. Polska musi zrobić wszystko, żeby Ukraina nie weszła do Unii Europejskiej.


@pawelgie: Dobrze że te kilkanaście lat temu takie głosy między innymi w Niemczech ja i innych krajach będących już w UE nie były przeważające bo byśmy mogli
Ta zadyma ze zbożem to jest wielki dar od losu dla nas, który być może pozwoli nam uchronić się przed naprawdę poważnymi problemami gospodarczymi w przyszłości. Maski bowiem opadły i zobaczyliśmy z kim mamy do czynienia tam na wschodzie i jakie scenariusze w przyszłości mogłyby być realizowane.


@yosemiti: Dobra, tyle mi wystarczy. Przecież to jest polityka, wszyscy chcą ugrać dla siebie jak najwięcej, nie ważne czy jest ze wschodu czy zachodu.