Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mireczki, takie dość skomplikowane pytanie do was odnośnie #internet #dsl w #finlandia

Taguje #komputery #router i #gargoyle bo tego firmware używam.

Sprawa jest taka że przeprowadzam się do innego mieszkania no i z tego co wiem najprawdopodobniej nie ma gniazdka rj45 do podłączenia neta tylko jest stare gniazdo telefoniczne, na 3 bolce. W sklepie znalazłem 2 rodzaje przejściówki, jedna z tych 3 bolców na rj11 i druga z tych 3 bolców na rj45 i stąd też pojawia się pytanie.

Sam operator (elisa) opisuje metodę podłączenia poprzez dsl, a ja takiego routera nie mam, mam zwykłego tplinka z wan / lan bez gniazda dsl. A gdyby tak kupić tą przejściówkę "3 bolce z rj45" i podłączyć do wan z odpowiednią konfiguracją, net normalnie będzie działał?

Sprawdźcie zdjęcia w komentarzach
  • 6
  • Odpowiedz
Sam operator (elisa) opisuje metodę podłączenia poprzez dsl, a ja takiego routera nie mam, mam zwykłego tplinka z wan / lan bez gniazda dsl. A gdyby tak kupić tą przejściówkę "3 bolce z rj45" i podłączyć do wan z odpowiednią konfiguracją, net normalnie będzie działał?


@misiek735: Raczej nie, bo to nie będzie w standardzie Ethernet.
Przy linii telefonicznej należy się spodziewać poziomów napięć nawet +-40V, RJ11, RJ12 i RJ14 są do
  • Odpowiedz