Wpis z mikrobloga

Elo mircy, to znowu ja ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Za niedługo (mam nadzieję) pochwalę się nowym nabytkiem #samochody ale jeszcze musicie mi potowarzyszyć w moich pytaniach. Do meritum:
Jak można jeszcze zabezpieczyć samochód oprócz immobilizera? I nie robiąc jakichś większych instalacji w samochodzie? (typu blokada skrzyni biegów).

Głównie chodzi o to że będę samochodem stał na ulicy pod blokiem i szkoda żeby ukradli :(

#motoryzacja #bezpieczenstwo
  • 9
@Niegrzeczny_gentleman: jest to najlepsza opcja ponieważ jest czymś co nie jest montowane seryjnie i złodziej nie jest w stanie się na to przygotować. znalezienie rozwiązania zajmuje mu kupę czasu i pewnie da sobie spokój.

w jednym samochodzie miałem to zrobione tak, że wsiadasz, przekręcasz kluczyk, wszystkie kontrolki ok, immo ok, wszystko działa, rozrusznik kręci, ale nie zapala :)
@Niegrzeczny_gentleman: Nie wiem, co to za auto ale fakt jest jeden - jak będą chcieli ukraść to i tak ukradną. Wszelkie wymyślne zabezpieczenia chronią tylko przed przypadkowymi "sebkami" co to chcą "dorobić" sobie do browarów. Złodziej ukradnie.
Najlepszym zabezpieczeniem jest AC, ale z opcją stałej wartości auta przez okres ubezpieczenia. To znaczy, że jak ubezpieczasz za 50 tysięcy i ukradną ci po 11 miesiącach to ubezpieczalnia wypłaca 50 tysięcy a nie
@amath mój ojciec w VW T4 musiał sobie taki przycisk zrobić bo stacyjka się zepsuła. Przycisk schowany pod kierownica podnplastikami w taki sposób że nie wiedząc o jego istnieniu nie dało się go znaleźć ;) pojawiały się potem sytuację że pozyczalismy komuś samochód i osobnik nie mógł auta odpalić bo zapomninismy go poinstruowac xF