Wpis z mikrobloga

Ja zakładam czysto teoretycznie, że bylibyśmy sojusznikami Niemiec w IIWŚ, a raczej słabiej rozwiniętym państwem marionetkowym.

Później i tak byśmy przegrali, bo Alianci byli po prostu silniejsi zwłaszcza jak do wojny weszło USA z praktycznie nieograniczonym potencjałem.
@Masterpolska94: W sytuacji podobniej do tego, co stało się w powieści "Vaterland" Roberta Harrisa (Niemcy na wschodzie dochodzą do Uralu gdzie trwa ciągła wojna partyzancka, a na zachodzie D-Day kończy się klęską zmuszającą Churchilla i Jerzego VI z rodziną do ucieczki do Kanady i wycofanie się USA z wojny w Europie) Polska stałaby się pewnie bezwolną częścią Reichskommisariat Ost, zaś przeciętny Polak byłby maksymalnie albo niewykwalifkowanym robotnikiem fabrycznym lub parobkiem
@Homodoctus: Piłsudski nie poszedłby z Hitlerem na sojusz. Jak tylko AH doszedł do władzy, Marszałek pertraktował z francuzami, by zaatakować prewencyjnie niemiaszkow, aczkolwiek żabojady nie byli tym pomysłem zainteresowani. O ile dobrze pamiętam to był 1933. Wielka szkoda bo to by był punkt zwrotny w historii Europy.
No to czyli dokładnie jak jest teraz


@Taylor1986: Takie "mądrości" może napisać tylko kretyn bez szkoły.

Porównaj sobie to co jest teraz kmiotku z następującą wykładnią

Nadający się do zniemczenia Polacy otrzymają niemieckie nazwiska po przejściu całkowitego procesu germanizacji, co trwać będzie od dwóch do trzech pokoleń. Językiem urzędowym, handlowym i potocznym winien być tylko język niemiecki, urzędnikami zaś na byłych terenach polskich mogą być tylko Niemcy (...). Dążeniem naszym jest
@Glos_z_sali: nikt by teraz ty smieciu nie pozwolił aż na takie coś jednak mowię tu o poddaństwie ekonomicznym. Głupi polaczek głosujący na PO, plujący na kościół i historie, kupujący w lidlu i wyśmiewający ważne projekty jak CPK to tego standardowy przykład.
@GhorgorBej: Taki konflikt oslabylby Europe zachodnia co daloby zielone swiatlo Stalinowi na poszerzenie zwiazku radzieckiego.
Trzecia rzesza w tamtym czasie to byl firewall ktory mial powstrzymac Stalina dlatego nikt nie atakowal ich po napadzie na Polske