Wpis z mikrobloga

#geodezja Używa ktoś na co dzień #powergps? Nada się? Czytałem dużo pozytywnych opinii, testowałem demo na komórce i bardzo mi się podoba. Mam dużo małych i prostych projektów, jakieś masowe inwentaryzacje itp. więc nie potrzebuję jakichś wymyślnych opcji. Przez 12 lat pracowałem na Topconie, ostatnio na Trimble i chciałbym na androidzie, nie chcę już Windowsowych kontrolerów, tym bardziej że sam sobie apkę napisałem do nawigacji na androida a do niej apkę webową z bazą moich robót.

Brakuje mi zaledwie parę funkcji - w topconie były w tyczeniu przyciski następna/poprzednia pikieta (alfabetycznie) i super szybko się z tym pracuje. Przy obiektach liniowych jak po sznurku. Widziałem to już w kilku innych programach. Pisałem już do autora, nie wiem czy będzie zapotrzebowanie :) Nie wiem jak bez tego żyć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
No i żeby się dało te dźwięki podmienić na własne....
No i trochę mnie martwi czy będzie rozwój programu, ostatnio chyba zwolnił trochę, jakiś niepokojący wpis na blogu o cięciach...
  • 4
@atomic77: Nadaje się. Pracuję na topconie (topsurv) i powergps. Bardziej lubię powergps, ale czasami topcon szybszy, bo mi od wielu lat znany. Poza tym topsurv nigdy się nie wykrzaczył, a powergps się zdarzało. No i bateria w kontrolerze topcona trzyma mimo lat wielokrotnie dłużej.

Konkluzja: małe, proste roboty: powergps. Duże skomplikowane zadania topcon.
@skarbnik: Dzięki. Właśnie kupiłem zestaw z PowerGPS, W demie mi się podobał niestety z GPS-em już na starcie zauważyłem dwie duże wady - przy wyłączeniu odbiornika program się gubi, niby rozłącza ale jednak nie i nadal ściąga poprawki.
Jeszcze większą wadą jest to, że nie wykrywa poruszenia tyczki. A może wykrywa? Spotkałeś się może z tym? W Topconie i Trimblu informował że poruszono a tu nie i podejrzewam że zapisze poruszony
@atomic77: Tak. Kombajny tak mają, że ze względu na olbrzymią ilość możliwości wymagają zwielokrotnionej kontroli użytkownika. Autor PowerGPS (zresztą ma tu konto @dinokoder) wyszedł z założenia, że użytkownikowi trzeba dać maksymalnie dużo możliwości i informacji. Niestety nie da się tego pogodzić z intuicyjnością i łatwością obsługi. Niestety dostępne dla użytkownika opcje mogą powodować błędy w użytkowaniu i w związku z tym błędne wyniki.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@skarbnik: ok dzięki za info. Mógłby dać opcje wykrywania poruszenia tak samo jak jest opcja wymogu pionowej tyczki. Napiszę do niego bo już z góry widzę mnóstwo możliwości gdzie zapisze złą pikietę przy takich bezpośrednich szybkich pomiarach jak aktualizacje czy przekroje cieków. Szczególnie w pracy na 2 osoby. Program jest super ale takie drobiazgi teraz odkryłem że trochę żałuję że nie skusiłem się na ten chiński. A @dinokoder chyba dawno tu