Wpis z mikrobloga

Perez jak wytrwany biznesmen chciał wziąć sensowne pieniądze za zawodnika, który miał po #!$%@? sezonie (przez pierwsze pół roku chyba ledwie pare bramek) zaliczać już tylko zjazd w dół. Tymczasem Ronaldo zadziwia wszystkich. W wieku 34 lat 90% piłkarzy światowej topki (nie licząc bramkarzy) odchodzi do Kataru, albo na emeryture w czasie gdy Cristiano pakuje 3 bramki Atletico Madryt i pędzi po LM z 3 zespołem w karierze. Ilu znacie piłkarzy którzą mogą sobie coś takiego wpisać w CV? Bo mi do głowy przychodzi jedynie Clarence Seedorf. Obydwaj słynęli ze świetnej sylwetki i dużego profesjonalizmu, ale to Ronaldo wyniósł futbol na wyższy poziom. Oczywiście jestem pewny, że nie zrobiłby tego bez Messiego. Co innego w tym świecie mogłoby motywować Ronaldo jak nie on? W alternatywnej rzeczywistości bez Leo Cristiano zaliczyłby bardzo szybko regres nie mając na horyzoncie 3 lata młodszego rywala, który wyznacza mu coraz wyższą poprzeczkę. Cieszmy się, że żyjemy w epoce tych dwóch dominatorów, bo ani Mbappe, ani nikt inny przez najbliższe lata nie zbliży się do statystyk i gablot z trofeami tych panów.

#mecz #ronaldo #pilkanozna
  • 3
@przegryw_ale_wygryw: faktycznie, na szybko sprawdzałem :D co nie zmienia faktu, że gdy Ronaldo odejdzie to Messi te 2 lata spokojnie może go gonić. I to właśnie to w mojej opinii teraz najbardziej napędza Ronaldo. Żeby wyśrubować statystyki na tyle, żeby na tą różnicę wieku wystarczyło