Wpis z mikrobloga

Chyba mam lekki problem. Mam 'kieszonke' w miejscu osemki, ktora jest rozwalona od polowy stycznia. Wtedy zaczal sie stan zapalny, ktory w sumie zaleczylem dentoseptem oraz sacholem. Nie zaleczylo sie to do konca, wiec od poczatku lutego wybralem sie do dentysty, dostalem klindamycyne i byl spokoj. Dentysta mowil ze osemka jest do wyrwania bo stan zapalny bedzie wracal i ogolnie to jest siedlisko bakterii. Dluzszy czas bylo okej, nawet wrocilem do treningow ale w miedzyczasie pekla mi dwojka (po kanale) i zaczalem ja leczyc majac w planie wyrwanie osemki okolo kwietnia. Jakos tydzien temu po treningu zauwazylem, ze dziaslo jest troche wieksze i nad dziaslem jest biala krosta. Jak kretyn pomyslalem, ze to afta po przegryzaniu dziasla i zaczalem smarowac czyms to na afte. Wczoraj polozylem sie na krotka drzemke i jak wstalem to byl #!$%@? dramat, napuchniete i zeba nie dalo sie dotknac (a raczej tego co wystaje ponad kieszonke) - przeplukalem dentoseptem i bylo znosnie. Nad ranem wstalem bardzo wczesnie, okazalo sie ze zab boli jak cholera - mam objawy typowe ropnia (ciezko mi go dotknac, chwile mialem uczucie ze cisnienie go wyrzuca troche do gory). Bylem u dentysty, oczywiscie umowil mnie na leczenie innego zeba (koronka dwojki na czwartek) i powiedzial ze to jest od razu do wyrwania ledwo rzucajac okiem na osemke.

Stad moje pytania:

Moge z tym ropniem doczekac czwartku nie bojac sie powazniejszych konsekwencji czy od razu rano jezdzic po jakimkolwiek chirurgu szczekowym ktory mnie przyjmie?
Powinienem dostac antybiotyk by stan zapalny sie zmniejszyl przed zabiegiem?
Nie zostalem troche zlany z powodu braku czasu dentysty na popatrzenie na mnie (poszedlem bez kolejki i umawiania sie)?

Aktualnie zab sam nie boli, boli przy dotyku. Mam w domu metafen, dentosept, sachol
#stomatologia
  • 9
Jakbyś był z 3 miasta to bym pomógł :) btw możesz iść do rodzinnego , niech ci napisze augmentin 1,0g plus metronidazol 0,5gx3 lub - jesli jesteś uczulony na penicyliny to clindamycin 600x3
@michalmerc: Niestety 3miasto chcialbym odwiedzic w celach wakacyjnych a nie na wyciecie zeba :) Jak wyglada 'zycie' z ropniem? Strzelam, ze antybiotyk bede bral ~tydzien, co oczywiscie nie wyleczy ropnia ale skutecznie wyciszy. Potem mam na gwalt szukac terminu do usuniecia 8semki by nie zrobil sie ropien na nowo ?
Tak , usuwaj jak najszybciej , 3 dni temu przyjęliśmy babę która była nacinana zewnatrzustnie przed 2 tygodniami , nie usunęła zęba i znowubropien się zrobił, i znowu nacięta z zewnatrz leży w szpitalu już w sumie 8! Dni i marnuje pieniądze podatników :) ludzie są debilami :p
@michalmerc: Sam nie jestem w sumie lepszy, dentysta mi mowil o usunieciu osemki juz na poczatku lutego ale chcialem to przelozyc na kwiecien gdy bede mial troche wiecej spokoju. Powinienem to wywalic juz na poczatku lutego gdy skonczylem jest clindamycyn a tak to po poltora miesiaca dostalem ropnia (przynajmniej nie spuchlo mi chwilowo pol twarzy wraz z wezlami chlonnymi na szyji)

Dziekuje bardzo za odpowiedz, bardzo mnie uspokoiles. Po postach widze,