Wpis z mikrobloga

Wybiłam sobie dzisiaj całkowicie jedynkę, w klinice zrobili mi reimplantację (chociaż małe szanse, że się przyjmie) () Ktoś miał podobnie i może coś poradzić?

Strasznie się stresuję, bo spadłam prosto na żuchwę i boję się, że uszkodziłam coś jeszcze. Na podbródku mam wyraźne spuchnięcie, cała żuchwa (szczególnie jedno miejsce jak nią ruszam) jest obolała i ponadto mam na dziąśle pod zębami taką dziurkę, z której sączy się krew. Boję się cokolwiek jeść czy pić, a jestem głodna bo nic dziś jeszcze nie jadłam ( ͡° ʖ̯ ͡°) Mam jeść posiłki płynne, ale boje się, że coś "wleci" do tej dziurki.

Poradzi ktoś coś albo da jakąś wskazówkę? Naprawdę mi się to przyda (,)

#zalesie #ratunku #zeby #stomatologia
  • 50
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@everydayim ja mam wywalone po polowce 2 jedynki na gorze i 1 na dole ( ͡º ͜ʖ͡º) bawiłam sie na trzepaku i z gornej rurki spadlam na ta na dole, twarzą. Mialam na poczatku taka dziure akurat idealnie do slomki bo zęby musialy sie zastac. Pozniej niby taki gips zeby korzenie sie zastaly a teraz licowki i korony. Generalnie przez jakies 2 tygodnie ogarnialam wszystko przez
  • Odpowiedz
  • 2
@everydayim o kurcze :( Trzymam kciuki żeby się jednak ząb przyjął i żeby się szybko zagoiło. Co do jedzenia to spróbuj cukinię albo bakłażana upiec w piekarniku, robią się wtedy bardzo miękkie i spokojnie zjesz bez użycia zębów. Poza tym może kluski kładzione albo leniwe? Te też da się zrobić na bardzo miękko, może akurat ci podejdą. Ja się tak po wyrywaniu 8 żywiłam bo nie mogłam buzi otworzyć, o gryzieniu
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@everydayim: jedynka wybita korzeń jest?

jajecznica uratowała mi dupe juz nie raz.

w wieku 15 lat spadlem twarzą na beton z 2 metrów. Szczeka drutowana polowa zębów przednich straciła żywot na reszcie starte szkliwo.
Zęby tez byly drutowane z podniebieniem. Ogólnie wszystkie sie ruszaly za dotknięciem językiem. Podniebienie jest jak plastelina jest
  • Odpowiedz
@everydayim: w sensie że tego wybitego zęba wsadzili znowu? No tak nie miałem, ale mam implant dwójki u góry. Nic przyjemnego ( ͡° ʖ̯ ͡°)

na razie polecam brać ibuprom (chyba że masz coś innego), głównie przeciwzapalnie. Dali jakiś antybiotyk?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@everydayim: współczuję, ja niedawno straciłem zęba też i do tego dostałem zapalenia. Mija 2 miesiąc, a ja musiałem mieć znowu otwierane dziąsło i znowu mam szwy. #!$%@? na początku kiedy na skrzep trzeba uwazac ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Do jedzenia polecam jajecznicę i chleb bez skórki przez 2 dni xD do tego jogurty i można przeżyć, tylko dbaj o higienę
  • Odpowiedz
  • 0
@Borntobefit korzeń w całości wyrwany
Straszne jakie konsekwencje może mieć taka chwila... I to jeszcze kiedyś, kiedy zapewne techniki były bardziej bolesne. Współczuję, nadal musisz uważać żeby czegoś nie uszkodzić, bo któreś zęby są niestabilne?

@diogene tak, przymocowali go szynami i mam czekać czy się przyjmie. Nadal jest niestabilny i trzeba ciągle uważać ( ͡° ʖ̯ ͡°) Raczej nie wstawią mi implantu, ale wiem, że na
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@everydayim: no niestety tak. Za około dwa miesiące remont generalny. Bedzie most na górze. Pamiętam ze straciłem przytomność potem jak mi szyli dziurę w brodzie a potem jak prądem sprawdzali czy zęby żyją czy nie. Wredną lekarke i lekarza który opowiadał o jeziorach w Austrii.
Złapałem sie jedynej cegły która nie była wmurowana i poleciałem z nia w dół. Potem sie okarze ze bede w Austrii nad jeziorami. Ogólnie polecam
  • Odpowiedz
@everydayim będzie git, mojemu bratu wstawiali 3 zęby po tym jak je wybił w wypadku ale na szczęście pomyślał i kazał je pozbierać, parę dni odchudzania na zupach i jogurtach a potem jest już coraz lepiej
  • Odpowiedz
  • 1
@everydayim mieliśmy taka łaskę w licbazie. Ładna była ale miała grubego chłopaka. Dlatego że wolali na nią szczerbata xd gruby w siódmym niebie bo otwieracz nie musiał używać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz