Wpis z mikrobloga

Planuję zakup mieszkania w Gdańsku. Trochę wymagań mam, więc ciekawych ofert nie ma zbyt wiele. W jakich miejscach warto się rozglądać? Oczywiście, ogłoszenia.trojmiasto czy otodom, ale czy uderzać do każdego biura nieruchomości czy tylko do konkretnych wybranych? A może warto zaangażować człowieka siedzącego w branży nieruchomości? #gdansk
  • 10
@Jednobrewy:
A, ok.
Zależy jak bardzo cenisz swój czas -- ja poszedłem do Home Broker, powiedziałem, co mnie interesuje (lokalizacja, powierzchnia, ile pokoi), wyszukali mi jakieś propozycje i nawet poobwozili po tych mieszkaniach.
Powiedziałbym, że nic mnie to nie kosztowało (nie płaciłem im ani złotówki), ale ponieważ dostają prowizję od dewelopera -- to jestem świadomy, że kosztowało mnie to mniejszy rabat. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Jednobrewy: Ja mogę tylko powiedzieć, że każda, ale to absolutnie każda współpraca z biurami nieruchomości okazała się wybitną stratą czasu. Podawałam konkretne wymagania: konkretne dzielnice, ilość pokoi, ogródek lub balkon, garaż lub duża piwnica i oczywiście maksymalna cena, jaką jestem w stanie zaoferować. Pośrednik umawiał mnie na oględziny, przyjeżdżam na miejsce i pytam - to gdzie ten garaż? Odpowiedź - jest miejsce parkingowe... Albo: tu jest bardzo duża piwnica, 2 metry
@Jednobrewy: Z wtornego to loteria, ale glowne strony masz ogarniete wiec przegladaj czesto a cos wpadnie. Co do pierwotnego to masz tutaj mape inwestycji: https://dom.trojmiasto.pl/inwestycje/mapa/

Pojawia sie na niej 99% planowanych inwestycji, praktycznie z opoznieniem maks. 3-4 dni od oficjalnej informacji publicznej. Sledz, dzwon, rob rezerwacje przedwstepne :)
Dodam tylko, ze rynek teraz to jakas porazka..taki popyt, ze to bardziej wyglada na polowanie niz zakup mieszkania. Ceny kosmos, a jak cos
@SirSajko: Udało się znaleźć i dzisiaj wpłaciłem zaliczkę. Ofertę dostałem od Pepper House jak wysłałem im zgłoszenie przez stronę, nie widziałem go na dużych portalach. Owszem, wysyłają też mało pasujące oferty do wymagań, ale mi udało się trafić.