Wpis z mikrobloga

#bialystok #programowanie

Jak w białym wkręcić się w branżę IT ? Aktualnie jestem na 3 roku UWB, po obronie chciałbym zacząć pracę w tej branży albo staż. Jakoś od listopada uczę się na własną rękę HTML, CSS, JS. Zrobiłem jakąś pierwszą stronę, która zostanie użyta przez koło naukowe do konferencji. Wcześniej zajmowałem się stroną muzyka z okolic Białegostoku na wordpressie.

Może jesteście w stanie podpowiedzieć, czy jakieś firmy szykują staż na wakajce ? Maci rady jak można się wkręcić we front-end mając zerowe doświadczenie plus studia totalnie z innego kierunku ?
  • 29
po obronie chciałbym zacząć pracę w tej branży albo staż.


@Drew: chyba żartujesz z tym przesyceniem XD
@torcher15: już teraz szukaj, wysłać Ci priv chce, ale masz wyłączone
@Drew: expa mam dwa lata, portfolio pelne i robie fullstack, w Białym z praca jest problem bo jedyne gdzie mnie chcieli to klepanie wordpressa dzien w dzien na b2b.. Takich ofert akurar sporo.
@torcher15: zacznij chodzić na wszystkie spotkania branżowe w Białymstoku. Jeśli przykładałeś się do tej nauki to po pół roku spokojnie na staż się możesz dostać, no chyba że to było tylko ctrl+c ctrl+v i zero zrozumienia działania.
@torcher15: W połowie meetupu jest networking, to znaczy na salę wjeżdża parę skrzynek piwa i jest ~15-25 minut czasu, żeby się poznać, pogadać. Generalnie masz wtedy okazję popodbijać wtedy do ludzi, zapoznać się, popytać. Tak w ramach zrywania ze stareotypami programisty introwertyka bojącego się odezwać do żywego człowieka. Możesz wtedy porozpytywać czy gdzieś nie szukają ludzi na staże/praktyki - lepiej tak, niż czekać na cuda :) W Białym większość ludzi z